Skaistums » Mati

6 matu kļūdas, kas liek Tev izskatīties vecākai

pixabay.com

Atskatoties, dzīves laikā Tev noteikti  ir bijuši vairāki lieli panākumi. Tu šobrīd esi pavisam citā vidē un apstākļos, kā tas bija pirms 10 vai 20 gadiem. Iesakām pārliecināties, ka mainoties dzīvei, mainās arī frizūra. Vai Tavs izvēlētais matu griezums atbilst pašreizējai dzīvei?

Mēs visas zinām, ka sirmi mati padara ik vienu vizuāli vecāku, bet ir vēl vairāki citi iemesli, kad mati nevajadzīgi piedod papildus gadus Tavam izskatam.

Lasi tālāk, lai noskaidrotu, vai nav laiks domāt par citu matu sakārtojumu?

 

#1 Matu griezums – viss vienā garumā

pixabay.com

Bez pakāpes Taviem matiem nav tādas maģiskas un jauneklīgas kvalitātes, kuru matu speciālisti sauc par kustību. Ja virsējo kārtu atstājam garu, tā padara matus smagākus, neļaujot apakšējai daļai brīvi kustēties un būt dzīvīgākiem. Tāpat, taisnas, vienmērīgas šķipsnas ļoti ierāmē seju, kamēr pakāpeniski veidots griezums seju padara maigāku. Ja vēlies seju padarīt noapaļotāku un vaigu kaulus izteiksmīgākus, izvēlies nēsāt slīpu, uz vienu sānu veidotu poniju.

 

#2 Tev ir pilni plaukti ar matu veidošanas līdzekļiem

Astrid Stawiarz/ gettyimages.com

Ja izmanto vairāk kā vienu matu veidošanas produktu, lai padarītu matus pilnīgākus, apjomīgākus, Tavam plānam var būt pilnīgi pretējs efekts. Putas, lakas un citi līdzekļi var piepacelt matus pie saknēm, un efekts turēsies dažas stundas, taču tie var arī padarīt matus stīvus un nespodrus. Šādi veidota frizūra padara Tevi  vizuāli vecāku. Ja Tev ir pakāpeniskais griezums, kurš nav pārāk smags apakšējā daļā, nav nepieciešams izmantot daudz veidošanas produktu, lai iegūtu vajadzīgo apjomu. Apjomam pilnībā pietiks ar nelielu daudzumu vieglas putas, savukārt, lai mati iegūtu papildus veselīgu spīdumu, sausos matos iezied vienu pilīti seruma.

 

#3 Tu esi pārāk blonda

Jammie McCarthy/ gettyimages.com

Ar gadiem āda sāk zaudēt veselīgu toni, un pārmērīgi balināti mati to vēl vairāk pastiprina, jo tiek izgaismoti un pazaudēti siltie toņi sejā. Tas liek Tev izskatīties neveselīgi un nogurušai. Tā vietā, lai matus krāsotu viscaur blondus, iesakām pamēģināt tumšāku pamatkrāsu, kura izcelta ar smalkām zeltainām šķipsnām. Kad pie friziera piemeklē gaišos toņus, labākā izvēle būs siltas nokrāsas, kā, piemēram, sviests un medus, savukārt izvairies no vēsiem, pelēcīgiem toņiem, kā platīns un bēšs.

 

#4 Tev ir sausi un izbalējuši matu gali

pixabay.com

Pieaugot vecumam, mati ne tikai zaudē pigmentu, bet arī spēju tajos noturēt mitrumu. Lai mati saglabātos gludi un spīdīgi, nepieciešams nedaudz vairāk pūļu, taču tā ir galvenā jaunības pazīme, ko nepieciešams uzturēt. Lieto dziļi mitrinošu matu masku vismaz reizi nedēļā, nemazgā matus biežāk kā katru otro dienu un regulāri apgriez matu galus, lai izvairītos no to šķelšanos.

 

#5 Tev ir ļoti tumšs, piesātināts matu tonis

Larry Busacca/ gettyimages.com

Melni vai tumši brūni mati izceļ ēnas uz sejas, pievēršot uzmanību līnijām un visam citam, kas neglaimo vecumam. Ja Tev ir gaiša āda, tumša matu krāsa arī akcentē kontrastu starp matiem un galvas ādu. Tas padara vizuāli pamanāmāku to, ka mati ir plāni. Dažas gaišākas šķipsnas pie sejas, un mati tūlītēji piešķir maigumu sejai un tumšie mati izskatās dabīgāk. Tu taču nevēlies, ka mati izskatās, kā parūka? Nekrāso matus tik tumšus, kādus tos nēsāji pusaudžu gados un divdesmit gados. Pēc trīsdesmit rekomendējam izvēlēties par toni vai diviem gaišāku matu krāsu, tā noteikti būs daudz glaimojošāka.

 

#6 Tavi mati ir pārāk taisni

Gareth Cattermole/ gettyimages.com

Gludi un ļoti taisni mati liek sejai izskatīties garai, izstieptai.  Taisni mati ierāmē seju, izceļot noguruma un novecošanās pazīmes. Ja Tev ir dabīgi taisni mati, izvairies no spēcīgiem veidošanas līdzekļiem un serumiem. Garus taisnus matus iesakām arī nogriezt ar nelielu pakāpi, lai tos žāvējot vieglāk ieveidot apjomīgākus. Veidojot nedaudz viļņainus vai lokainus matus, Tavs izskats kļūs daudz jauneklīgāks un maigāks.

 

Vai zini, kurš matu griezums šobrīd ir vispopulārākias? Tas noteikti ik vienai sievietei liks izskatīties jaunākai.

 

 

Lasītākie raksti Kā izveidot noturīgas lokas // Pati sev frizieris Kā izveidot noturīgas lokas // Pati sev frizieris Vislabākais no Kūrortu Modes Nedēļas 2018 Vislabākais no Kūrortu Modes Nedēļas 2018 Dženifera Lopesa iedvesmo pārmaiņām pavasarī Dženifera Lopesa iedvesmo pārmaiņām pavasarī MADLĒNA VIONĒ. “...jums sieviete ir jāietērpj audumā, nevis jākonstruē kleita” MADLĒNA VIONĒ. “...jums sieviete ir jāietērpj audumā, nevis...
Kā izveidot noturīgas lokas // Pati sev frizieris Kā izveidot noturīgas lokas // Pati sev frizieris Vislabākais no Kūrortu Modes Nedēļas 2018 Vislabākais no Kūrortu Modes Nedēļas 2018 Dženifera Lopesa iedvesmo pārmaiņām pavasarī Dženifera Lopesa iedvesmo pārmaiņām pavasarī MADLĒNA VIONĒ. “...jums sieviete ir jāietērpj audumā, nevis jākonstruē kleita” MADLĒNA VIONĒ. “...jums sieviete ir jāietērpj audumā, nevis...