Skaistums » Mati

Sieviete ar zēngalviņu

Pexels.com

Iesākšu ar pateicību lasītājām, ka balsu pārsvars „Instagram” aptaujā liecināja, ka vēlaties uzzināt ikdienas dzīvi ar zēngalviņu. Brīdinu, ka šis būs lasāmgabals, tādēļ sarūpē kādu dzeram/ graužamnašķi un sāksim stāstu.

 

isi-mati-stils-skaistums-kare-bobs-sieviete-mode

Pexels.com

 

Tikai tagad apzinos savu dāvanu un nožēloju bezrūpīgo skaudrumu dāvanu nenovērtēt. Visu mūžu esmu bijusi tumšu, dabīgi garu, biezu matu īpašniece. Skolas laikā manos matos ir pabijušas entās košļājamās gumijas, ko zēni parūpējuši iepļeckāt. Vēl līdz šai baltai dienai apšaubu pieņēmumu, ka tas ir aiz simpātijām. Tas bija ļauni un man sāpēja sirds. Skolā biju ļoti zēnveidīga un garie mati traucēja.  

Periodiski pamanījos matus, izlūdzoties, nogriezt, bet tie vienmēr ātri atauga. Man nemanot un gadiem ejot es attapos pie apmēram saviem 20 gadiem, kad es kā tāda hipermārketa akcija, kampaņu ietvaros, te nogriežu, te ataudzeju matus. Atļaujas prasīšana, apmeklēt frizieri, no vecākiem pārkvalificējās pie tā brīža dzīves draugiem, partneriem (nezinu kā viņus nodēvēt tad, tagad sauktu cilvēkiem - tukšumiņiem). Es vienmēr jutos neapmierināta ar saviem matiem un sen jau sevī kultivēju ideju matus nodzīt uz nullīti. Protams vienmēr apstājos pie tā - ko gan citi par mani padomās?

Tagad saprotu, ka izdabāt sabiedrībai un partneriem (tukšumiņiem) mani saēda. Pati pievilku nepareizos cilvēkus un nepareizos priekštatus, jutos kā ieslodzījumā, jo es itkā spirinos pretī viņiem, bet beigu beigās izdaru kā spiediens mani spiež. Stulbi!

Nonācu pie riskēšanas azarta un matus griezu vēl īsākus, karē man skaitījās gals īsiem matiem. Tad ataudzējot matus pavilkos līdzi trendam -  matus ap galvas ovālu izdzīt, to es izdarīju. Un te sākās! Es izskatījos kā kriminālās ekselences raupjākā dalībniece. Kad noslīpēju tēlu ar ādas jaciņu, jā, bija seksīgi, bet es vienmēr nevarēju veltīt laiku šim izkoptajam tēlam, kas neaprobežojās tikai ar ādas jaku, tur bija attiecīgs meikaps un tā tālāk. Es nejutos patīkami sadomazohistes tēlā (neizdomāju salīdzinājumu pati, man to ir izklieguši uz ielas, dēļ izdzītajiem matiem). Tas bija par daudz!

Nogriezu matus īsus, bet šoreiz līdz ausu ļipām un uzsāku ceļu matus attaudzēt. Šim izskatam konkrēti pielāgots ir izteiciens, ka cirks aizbrauca, bet klauns palika. Mana „frizūra” izskatījās pēc neprofesionālas pašdarbības. Iedomājies skatu -  celiņš priekšā,pa vidu, mati uz abām pusēm kā atvērtai grāmatai lappuses. Aizmugure, sāni un priekša ir ar īsiem, eža matiņiem. Es ceru, ka Tu smejies!

Tajā periodā es domāju, ko man tā friziere ir izdarījusi, būtu labāk griezusi čolku, matus kaut kā kārtojusi līdz brīdim, kamēr visi attaug vienmērīgi vienādā garumā. Un es samaksāju 50 eiro par to šedevru, vissliktāk izlietotie 50 eiro manā mūžā. Jo friziere pārliecinoši teica, ka tikko atlidojusi no baigajiem kursiem un zina baigo matu trendu. Kopvērtējumā bija baigi, tur man frizierei jāpiekrīt. 

Mati auga, bet sīkie matiņi spītīgi tikai kā izslējušās adatas dīga, ļoti lēni. Vari tikai minēt, kāda sena ideja man attausa un muļļājās pa galvu? Ja nodomāji ideju - griezt matus uz nullīti, Tu trāpīgi desmitniekā! Sāku pētīt savu galvu, formu. Sapratu, ka griežot matus uz nullīti es nomocīšos un radīšu kaut ko aplami pretēju savām ekspektācijām. Es neizskatīšos kā Pinterest smukbildiņās, es atkal būšu kriminalitāte.

Pinterest.com

 

Veicu pierakstu pie visprofesionālākā friziera, kurš man meklētājā izleca. Aizejot uz konsultāciju, nolēmu griezt matus līdz īsāko matu garumam – tātad, zēngalviņu, garāku par nullīti, bet ļoti, ļoti īsi mati. Pirmo reizi pēc friziera apmeklējuma jutos ieguvusi brīvības sajūtu -  nekas nekrīt acīs, galva ir viegla. Gribējās spiegt un dīkt kā sīkam skuķim! Bet paga, paga sajūta bija īsa. Nepārspīlējot, man nācās paiet, ar kājām, divus kvartālus, kad pretējais dzimums bolījās un vīpsninājās. Nodomāju, ka tie gan ir āpši, jo ne es pirmā, ne pēdējā ar šādu matu garumu. 

Tad nu līdz pat šai baltai dienai man ir, laikam, kāds pievilkšanās spēks visam abstraktajam un nesaprotamajam, ir sajūta, ka esmu īpaša. Tikai ne tajā labākajā spektrā. Bet arī ar to es iemācījos tikt galā, ja godīgi, iespējams ko Tev atklāšu, Tev liksies savādi un nesaprotami, bet  - es caur īsajiem matiem beidzot esmu atradusi savu sievisķību. Jā, beidzot es varu teikt, ka savā ķermenī nejūtos tizla vai bikla. Šeit es iesmejos, jo nezinu kā Tu, bet vienu brīdi pasekoju līdzi visLatvijas mīlas sāgai jeb Kiviča un Skulmes attiecību šovam. Nav man sevis iepazīšana kā Lienei, ka ap četrdesmit attopos pie dzimumorgānu spelītēm un veci pie sāniem. Manuprāt, sieviete bez veča arī var būt sieviete, viss nefigurē ap seksu, lai būtu sevis atrašānas punktā un justos labi. Tikai tāda piebilde, humoram!

Pinterest.com

 

Atgriežamies pie īsajiem matiem. Tādas tipiskās, jēlās dāmas, atzīšu, ka ar skaistu figūru, lēti koptu ārieni un viltojumu „Guess” maiciņām mani ar skatieniem burtiski noēda, bet mani tas tik ļoti uzjautrināja. Paldies dāmas – man tas bija patiess kompliments, sajutos kā īsts vecis, Jūs man veltījāt patīkamu uzmanību un tie „romantiskie” skatieni un sačukstēšanās. Paldies! Tālākais tipāžs sekoja foršie mūsu latvju bāleliņi ar kārtīgu „Tērvetes” alus punčuku un atkāpušos pakausīti. Jūs man esat paši mīļākie, viens pat mani nosauca vārdā, kuram ir medicīniska diagnoze. Necitēšu! Vispār man ir izveidojusies stāstu vācelīte, bet pieminēšu vēl pēdējo – slāvu izcelsmes kundzīte, kura manā virzienā man spļāva, skaļi paužot savu attieksmi, ka - бабки умирает-ужас! (tulk.: sievietes izmirst – ārprāts)

 

Protams, esmu tikai cilvēks un arī man ir gan labās, gan sliktās dienas. Ir dienas, kad šīs replikas laidu pa vienu ausi iekšā un uzreiz pa otru laukā, bet bija dienas, kad iesāpējās sirds un ņēmu to visu personiski.

Ir tik forši, ka atrodas dzīve harmonijas tāda tīra un nesamākslota mērenība, ka neesi konkrēti ar „par dzīvību un nāvi” kādā piederībā. Te es domāju kaut vai -  ir forši, ka skapī ir tas „Tommy Hilfiger” kulta krekliņš, ir tik forši, ka ir kaut kas no latviešu meitenēm „An’Ra design” un forši, ka ir „Daiļrades dizains” somiņa vai „Asos” gurnu somiņa, ja man kaut kas apnīk es to pārdodu, vietā ielieku ko jaunu vai lietas ziedoju. Atslēgavārds ir lietas. Tās ir tikai lietas. Un mati arī, manuprāt, ir tikai lieta uz galvas. Ir neprātīgi vērtēt individualitāti to neiepazīstot pēc lietas uz galvas vai zīmolu piederības mugurā.  

Tā ir tāda, es atvainojos par izteicienu, bet „krāniņu mērīšanās” man tas liekas aplami, skumji un degradējoši, ka tas aizplūst masveidā arī uz Instagram. Cilvēki dzīvo savas laimīgās dzīvītes sociālo tīklu rāmītī ar vietiņām, lietiņām. Lietas saplīst, ēdienu mēs apēdam un dzērienus mēs, atvainojos, bet izčurājam. Dzīvojam labāk dzīvi kā mums patīk, jā, ir spēlē daži noteikumi, nevari jau protams staigāt pliks pa ielu, aiz domas, ka Tu gribi dzīvot. Bet tomēr īsi mati izraisa šādu rezonansi, tiešām? Kāpēc jābūt ļaunumam?

Jā, es neizskatos pēc topmodeles ar īsiem matiem, jā, es rūpejos par savu veselību un sportoju, bet es ģenētiski nevaru izmainīt augšanas hormonus, esmu augumā īsa. Man ir mānīgi sejas vaibsti, tūlīt jau trīsdesmit, bet saplūstu ar vidusskolniecēm. Vai tas būtu tas antipātiju iemesls? Neietilpstu „Playboy” standartā?

 

Pexels.com

 

Lūk šādi, es sliktajās pašsajūtas dienās sevi analizēju, no A līdz Ž es sevi sekrēju. Visu laiku prātojot iemeslus, izgudroju jau pat neesošas lietas, beigās uztaisot sevi par kaut kādu planktonu.

Vienu dienu parunājusi ar sevi, nē, es neesmu tā, kura iet pa ielu un runā ar sevi „mēlēs”, es iekšēji paprātoju, ka johaidī, es jūtos tik labi, man patīk īsie mati, manuprāt, man izskatās labi. Ne kura katra būs ar tādām iekšām kā es - uzslavēju sevi.

Aizčāpoju uz tuvajām „Drogām” (mati bija paaugušies, mati aug ātri), izdomāju, ka varētu veidot matu sasuku kā Žannai Dubskai, bet tik gari mati vēl nebija. Labi,tas atkrīt, iegādājos lētāko matu pomādi un atcerējos, ka foršais frizieris ieteica papildus lietot mazāk sausos šāmpūnus, bet matu pulveri. Atradu lētako matu pulveri un iegādājos. Matus kā multfilmas varonis Džonijs Bravo saveidoju stāvus gaisā, vērstus uz aizmuguri. Jā, labi, man patika,ka neizskatījos kā viens no dziesmas izpildītājiem no slāvu parodijdziesmas
„новый, новый год” (tulk.: jaunais, jaunais gads) izpildītājiem, ar izskatu kā - itkā matu ķemmes sariem čolkas vietā.

Mazliet pareviederēju savu garderobi, kritiski paskatījos uz lietam, kuras der ar īsajiem matiem, kuras neder. Lielāko daļu aiznesu uz labdarības veikalu. Neko jaunu vietā nepirku, jo šogad esmu izlēmusi nonēsāt esošās lietas un padzīvot apģērba minimālismā, jo savādāk esmu kā nepiepildāmais maiss.

Gāju pa ielu taisnu muguru un nodomāju, ka nevaru ielīst katra indivīda galvā un nemaz negribu to darīt, esam demokrātiska sabiedrība, katram ir jādomā savādāk. Tas izkrāso civilizācijas fenomenu. Man galvenais ir nedzirdēt replikas. Nolēmu nereaģēt uz „kritiķiem”.

Protams, ka apkārējie nepaliek saulaināki un nav pasaku filmas scenārijs, kur visi dzīvo ilgi un laimīgi. Pasaule ir pilna bēdu, un arī prieka, bet kā jau minēju es nevaru iekodēt cilvēku galvās to, ka sievietes ir dažādas, viņam, tam kādam savādāk domājošajam indivīdam, ir uz to tiesības. Galu galā -  sievišķīga sieviete var atļauties būt ar īsiem matiem, obligāti nav jābūt princešu lokām. Es tur esmu bijusi! Man bijušas princešu lokas, es tās lokas, labi, ja vienu reizi gadā uztaisīju, man nebija laika matiem. Tie pārsvarā bija paviršā čopčikā, bez jebkādas frizūras pazīmēm.

Es audzināšu matus, man patīk sevi izaicināt, audzēt, griezt dažādus griezumus, atkal nogriezt īsus. Šobrīd esmu procesā uz audzēšanu un nezinu, kur mani tā novedīs, varbūt pēc mēneša atkal nogriezīšu īso zēngalviņu. Es neiespringstu uz matiem.

Esmu sev apsolījusi vienu, ka neatgriezīšos „čopčiku laikā”, jo, ja tas sākas, mati jāgriež nost. Uzskatu, ka, ja ir gari mati tie ir jākopj, nevis pavirši ar tiem jāapietas. Mati ir jānovērtē! Es to nedarīju – tātad nost (tas ir mans personiskais viedoklis, viss šis raksts ir tikai un vienīgi mans piedzīvotais, domas, viedoklis. Mans! Tev nav tā jādomā, ir patīkami, ka domā savādāk. Un pieļauju domu, ka citām nav tāda pieredze kā man, kas arī ir apbrīnojami lieliski)!

Iedvesmojoties no Alises Mičules, kurai youtube platformā ir savs kanāls, kurā viņa atklāj vegāniska dzīvesveida nianses, nolēmu izmēģināt Alises matu mazgāšanas rutīnu. To aizsāku ar gariem matiem un turpinu arī tagad ar zēngalviņu, nu jau nedaudz ataugušo.

Šampūna vietā izmantoju rudzu miltus un kondicioniera- ābola etiķa esenci (manuprāt, „Rimi” ražojums ir vispatīkamākais. To lietoja arī Alise). Mati ir dabīgi pabaroti, patiesi mīksti. Mazāk taukojas – mazāk jāmazgā, spīdīgi. Esmu pa starpai lietojusi parasto šampūnu vai kondicionieri, nē, tas vairs nav man, ir jūtama ķīmija. Lai arī, cik eko vai dabīgs šampūns būtu, itkā... nekas nav labāks par Alises ieteikumu.

Pinterest.com

 

Atkārtošana zināšanu māte. Šis tikai mans viedoklis un redzējums uz piedzīvoto, neko neuzspiežu un esmu atvērta citiem stāstiem, kuri iespējams ir rožaināki un bez ērkšķiem. Galvenā doma – Tev aizdomāties kā Tu attiecies uz citādāko, kā Tu skaties uz sabiedrībā izstrādātajiem izskata standartiem? Raksturojot tos, kuri ir kā rūgumpodi uz mani skatījušies, uzskatu, ka tādi cilvēki arī ir vajadzīgi un ir skaisti, centos tos aprakstīt košāk, caur humoru, bet es taču viņus, atšķirībā pret attieksmi pret mani, pieņemu. Par sievišķības meklējumiem – pieminētie Latvijas mīlnieki, manuprāt, var dzīvot kā grib, bet tā laimes esence slēpjas nereklamēšanā, savu domu neuzspiešanā. Var izstāstīt stāstus, bet izstāstīt, nevis izlikt uz ziņojuma dēļa.

 

Kuras plāno vai jau „valkā” ikdienā īsos matu griezumus, daži ieteikumi apģērbā, kuri lieliski savijas ar īsiem matiem, varbūt Tev arī aizķersies kāda ideja pirkumam:

 

Pretty Little Things scuba bodycon midi dress 27,99EUR

 

Šāda kleitiņa, kura izceļ kakla un plecu reljefu, lieliski sakombinējas ar nokareniem, izteiksmīgiem auskariem. Zelta toņu rotasslietām, smalku ķēdīti vai aproci.

 

Boohoo crop t-shirt in neon snake 13,99EUR

 

Šāds topiņš, kurš trāpa desmitniekā ar šīs sezonas krāsu un rakstu, lieliski der īso matu īpašniecēm, lieliska kombinācija ar garajam džinsa jakām. 

 

ASOS Design high neck knitted tank 27,99EUR

 

Šāds augstā kakla topiņš, pagarina augumu, un nosedzot kakla zonu Tavus sejas vaibstus padara izteiksmīgākus, kā rezultātā akcents – matu griezums.

 

ASOS Design crochet midi dress 41,99EUR

 

Nezinu vai paspēji iepazīties, bet rakstā par šīszezonas auduma, printa trendiem tieši adītais, tamborētais ir topa priekšgalā. Un konkrēti šīs kleitas siluets dara brīnumus, pagarina, slaidina ķermeņa kopveidolu. Labi izskatās gan ar kediņām – sportiskiem apaviem, gan arī vasarīgām sandalēm vai viegla, augstpapēžu kurpju kombinējuma.

 

 

Lasītākie raksti 2018. gada tendence – smalki gredzeni 2018. gada tendence – smalki gredzeni 3 paradumi, ko ieviest savā ikdienā, lai kļūtu par veiksmīgu sievieti 3 paradumi, ko ieviest savā ikdienā, lai kļūtu par veiksmīg... CFDA balvu pasniegšanas ceremonijas labākie tēli CFDA balvu pasniegšanas ceremonijas labākie tēli Mode 20. gadsimta 20. gados Mode 20. gadsimta 20. gados
2018. gada tendence – smalki gredzeni 2018. gada tendence – smalki gredzeni 3 paradumi, ko ieviest savā ikdienā, lai kļūtu par veiksmīgu sievieti 3 paradumi, ko ieviest savā ikdienā, lai kļūtu par veiksmīg... CFDA balvu pasniegšanas ceremonijas labākie tēli CFDA balvu pasniegšanas ceremonijas labākie tēli Mode 20. gadsimta 20. gados Mode 20. gadsimta 20. gados