Skaistums » Dzīvesstils

Kā vairot sievišķību?

Joe Gardner/ unsplash.com

Tev nav tā gadījies, ka sēdi kaut kur, piemēram, kā es – zobārstniecības uzgaidāmajā telpā, pašķirsti šādus tādus glancētos žurnālus un IR! Pāris rindiņas no kādas sievietes intervijas un Tu saslēdzies ar viņu, jūti iedvesmu, citreiz atvieglojumu vai iegūsti atziņu. Manā gadījumā tā bija atziņa, citēšu homeopāti,ārsti Ingunu Vecvageri – viņa nonākusi pie secinājuma, ka ārējais skaistums ir atkarīgs no iekšējās labsajūtas un lēmumiem, kurus izdarām par labu vai sliktu sev pašiem. Vēl viņa min, ka – skaistumkopšana ir sevis apbalvošana, lutināšana un mīlēšana. Nu vai nav kā naglai uz galvas? Tik vienkārši un tik sarežģīti. Apspriedīsim, kā vairot sievišķību?

Sākšu ar to, ka nepiemānīsim evolūciju, bet tā nu ir sanācis, ka visiem gan vīriešiem, gan sievietēm jebkurā attīstības formā ir vīrišķā un sievišķā enerģija un īpašības – abiem dzimumiem. Šodien kaut kā aizmirstam nianses ap sievišķību. Zinam, bet nedaram. Kādā raidījumā dzirdēju,ka kādreiz dāmas bija gatavas neēst, ietaupot finanses, lai tikai nopirktu lūpukrāsu, lai tikai būtu sieviete. Nu tad jāatgādina sev un Tev, kā pamodināt sevī snaudošo sievišķību, bez badošanās.

 

Sievišķajai enerģijai jāļauj būt klātesošai.

Es saprotu, ka dzīve ne vienu vien izvēlas nelutināt un nereti, bet sievietei, piemēram, jāuzņemas tēva loma, tādējājādi appaudzējot sevi ar vīrišķo sevī. Un tiek “apēsta” tā īstā loma – būt sievietei. Tad iestājas matemātisks ‘’veča’’ pārrākums, mēs pārtopam par tiem. Mums ir jāprot, vismaz jāmēģina, sabalansēt sevī vīrišķais spēks.  

 

Tracey Hocking/ unsplash.com

 

Savienojies ar sevi sevī.

Skan tik ezotēriski un tēma jau ir sausa, atrast sevi, meklē savu iekšējo ‘’es’’. Patiesībā fantastiski, ja spēj atrast to balansu būt sievietei, būt pamatā sievišķīgai, bet ar stingru vārdu, taisnu muguru un raksturu. Izprast tās savas sievišķšās puses, likt akcentu uz konkrētām savām īpašībām un nekad nesalīdzināt sevi ar citām.

 

Iesoļo kreativitātē.

Radi savu radošumu, kaut vai soli pa solim izproti, kā laist vaļā sievišķīgo enerģiju ar nevis tradicionālu pieeju lietām, nevis ar konservitāti, ierasti un lēni, bet atļaujies kaut ko izlaist no sevis ārā pretēju. Protams, ak kungs, neiztērējam tagad visu algu drēbēs vai neskrienam pie dārgākā Vecrīgas SPA konsultanta. Nu nē! Nopērc sejas masku, uzliec to, palasi grāmatu. Tieši pretēji - nedari neko.

 

Bez biksēm!

Tas tagad nenozīmē, ka Tev jāstaigā kailai (lai gan esot ieteicams). Tas nozīmē, ka jāpašpiko no idejas, piemēram, 30 dienas svārkos vai kleitās. Kāpēc tas jādara? Jo reāli – strādā! Atbrīvojoties no biksēm un uzvelkot to kleitu, nu ir tas vienkāršākais, sievišķīgais kods, ir!  Sievišķā enerģija ir kustība un brīvība, tā izdalās caur plīvojošiem svārkiem, caur pieguļošu kleitiņu (neejam pretēji un ne mini kleitu, jo tas atver mūsos vulgaritāti, nevajag runci raustīt aiz ūsām, sākam ar kleitu, bet ieturētu, stilīgu. Tādu ar, kuru jūtamies ērti). Kleitas izvēlē neiesaku uzreiz ķerties pie smagnēja raksta, piemēram, leopards vai jebkāds cits dzīvnieks, kas tagad ir modē, jo līdz tādiem rakstiem, manuprāt, ir jāizaug un jāprot ‘’iznest’’. Sākam ar kaut ko mierīgāku.

 

Leonardo Silva/ unsplash.com

 

Pazūdi savās maņās.

Atbrīvo sevi no savām domām, būtībā izdzēs galvu un dzīvo brīdī, kurā esi, savienojies ar savu ķermeni. Es iesaku pieiet apakšveļā pie spoguļa un beigt kritizēt savu riepiņu, grumbiņas, celulītiņu, jo es neeju uz zāli un nesvīstu tur, kā minimums 3 stundas, lai būtu vislabākajā formā – es sev nemeloju un nečīkstu. Es protams arī nesamierinos un neriju, bet es ēdu, ko es gribu. Uz zāli man ir reali slinkums iet, es pastaigājos svaigā gaisā, es sevi pa retam, kā nu maciņš atļauj, palutinu. Es sevi pieņemu! Atgriežoties pie apakšveļas un spoguļa – lūk, pasaki sev labo. Izsaki sev komplimentus, kaut vai caur salīdzinājumu- es neesmu kā Ilze, esmu foršāka, man ir slaidākas kājas. Nu kaut vai tā! Tikai neaizraujies ar citu kritiku. Atļaujies pazust labajā, atceroties par godīgumu, jo mīļās, novecojam mēs visas, bet aiziet, padaram to procesu patīkamāku. Es tuvojoties saviem trīsdesmit uzslavēju, ka esmu gudra, spriestspējīga un priecājos par savām krunciņām.

 

Esi atvērta saņemt mīlestību un apliecinājumus.

Augtskolā viena pasniedzēja uzdeva uzdevumu, sadalīties pa divi un skatīties viena otra acīs 30 sekundes, bet konkrēti bija jāizvēlas pārinieks, ar kuru ir vizmazāk nodibināts kontakts. Pēc tam mums vajadzēja partnerim izteikt domas, komplimentus. Vai Tu stādies priekšā, kam es izgāju cauri? Man bija kauns, bija neērti, bet tā enerģijas apmaiņa bija sprādziens. Vai Tu esi skatījusies savam vīrietim, draudzenei acīs 30 sekundes? Izmēginiet, tā ir cita intimitāte (ar vīrieti) un cita attiecību robeža (ar labāko draudzeni), jo tajā brīdī Tu iepazīsti sevi un saskati otrā citu tēlu. Tā ir meditācija, man tas bija pārbaudījums, par cik esmu intraverts cilvēks, man vispār nepatīk nekādas apkampšanās un izvairos, jebkādā formā, no neērtiem acu skatieniem. Bet tas brīdis man ir palicis ļoti atmiņā, man ir sajūta, ka es pat kaut kādu daļu sevis atdevu tam cilvēkam. Nedomājiet, ka tas ir fantastikas filmas sižets – izmēginiet, tas iedos (vai atņems lieko).

 

Ana Francisconi/ unsplash.com

 

Piespied sevi!

Citas domā – jā, bet es esmu tāda, esmu vīrišķīga. Esmu augusi puiciska, tas man palīdzējis sevi aizstāvēt. Nu tad pasaki vīrietim sevī, lai piespiež būt sievišķīgai. Es zinu, ka ir vieglāk attaisnoties un, ka ir sievietes, kur vīrišķīgais dominē. Bet tas nozīmē, ka Tu ar sevi nesavienojies emocionāli. Man ir izeja, labi – variants, sameklē sevī sievieti, piemēram, atgriežamies pie vienkāršākā – kleita. Velc kleitu, bet, kad esi veču barā, nošokē viņus un runā par makšķerēšanu, parullē savu galeriju un parādi to nomakšķerēto raudu. Izkrāso sevi sabiedrībā, parādi, ka esi daudzpusīga, bet lūdzu, nepārslēdzies tikai uz vīrišķīgo, mēs esam sie-vie-tes! Sievietes! 

 

Viena diena tikai TU.

Man nav laika, jāmazgā veļa, bērnus nav kur likt. Man nav laika, darbi iekrājušies, tur vēl tam un tam jāsagatavo līgums. Galva negriežas pašām no tiem attaisnojumiem? Labi, ja ne vienu dienu, tad vismaz 3 stundas paņemam tikai sev. Atļauj savai sievišķajai enerģijai palidot pa telpu, savu ķermeni. Pieslēdz klāt galvu (vai noslēdz nost). Paņemt pīpauzi nenozīmē, ka esi vāja, kurš to ir izdomājis? Es domāju, ka respektablāka sieviete ir atpūtusies un, kura atzīst, ka paslinko, atpūšas un reizēm ar saviem haosiņiem netiek galā.

 

Nicole Honeywill/ unsplash.com

 

Dejo!

Lieliska metode, kura palīdz Tev tikt ārā no domām un ielekt Tavā ķermenī. Pa tiešo kontakti saslēdzas ar sievišķīgo. Es iesaku to darīt, kad neviens neredz, ieslēgt YouTube playlisti, radio vai vienalga ko un ļauties dejai. Tik vienkārši un bez liekiem komentāriem ‘’kāpēc’’, atliek darīt.  

 

Izmēģini spontanitāti.

Ziniet, mēs nenovērtējam laiku. Mani bieži grauž vecu cilvēku depresijošana par neizdarīto. Lai mēs nepieļautu paaudžu kļūdu, apzinamies savu laiku. Sievietēs ir spēks un reizēm, iespēju robežās, vajag notrakot. Es vienreiz izdarīju sekojošo, skatos – tuvojas ‘’Prāta Vētra’’ koncerts, biļetes burtiski tiek apēstas. Un es gribu, reāli es gribu uz to koncertu! Man naudas nav, es tajā brīdī esmu students. Man galvā ienāk tāds biznesa plāns un spontanitāte. Es pārdevu portalā ‘’Andele Mandele’’ drēbes, kuras ir labi saglabajušās, es ar tām neesmu sadraudzējusies, drēbes žēl mest laukā. Tā vietā – pārdevu drēbes,ieguvu naudu, rīkojos ātri un biļetes rokā. Spontanitāte, kura rezultējās ar neaprakstāmām sajūtām.

 

Esi emocionāla.

Daudzas sievietes ļaušanos emocijām redz kā vājuma pazīmi, tāpēc izvēlas būt savaldīgas un neizrādīt sajūtas. Bet lieta jau tāda, ka visi ir emocionāli, katram dāvāta emociju buķete. Kapēc to slēpt? Man šķiet te ir tas stulbais atklātības mirklis – Tu slēp, turi, nelaid emocijas un vienā brīdī ir visa turētā bumba. Nu tad gan ir vāji, kad nevietā ir sprādziens. Un nevajag jau ‘’zāģēt’’ otru – es ļaujos emocijām, nu tas arī ir nevietā. Runā par emocijām, piemēram, saki vīram – klau, šodien nejokojies ar mani, jūtos uzvilkusies, nevis tā vietā apvainojies vai sāc kašķi kā maza meitene. Apzinies, ka ar tuvākajiem Tev vēl ilgi būs attiecības, izkop tās. Tā rīkojas sievisķīga, attiecīgas lomas, sieviete.Vēl variants ir rakstīt dienasgrāmatu, kas var kalpot kā Tavs boksa maiss, Tu raksti un raudi, uzliec vēl fonā pinkšķu mūziku un liekais būs izraudāts, vietā stāsies tīrs tukšums.

 

Kinga Cichewicz/ unsplash.com

 

Visa rezumē par to kā vairot sievišķību - tas ceļš jāsāk sevī pašā enerģētiski. Tas, ka mēs sievietes ārēji varam būt sievietes, ir tikai viens punkts no daudziem, kas vairo mūsu sievišķību. Gribu atzīmēt, ka ikreiz, kad es jūtos skumji, es neskrienu pa veikaliem, tas mani novestu pie komunālo maksājumu parādiem, es arī nerakstu jau piekto sējumu par savām dusmām, es daru visu soli pa solim, mēreni un balansēju starp savu sievišķību un vīrišķību sevī. Minētie punkti ir tikai atgādinājumi tām, kuras ir nedaudz nomaldījušās. Es arī esmu bijusi baigais čalis, kaut kādā brīdī sevi pieķēru pie rokas un sapurināju, tikai atgādināju, ka esmu sieviete. Neskrēju ar pieri sienā un nepildīju visu pa punktiem, pirmdienā dejot, otrdienā – spogulis, apakšveļa, trešdienā – spontanitāte, ceturtdienā – uz darbu neiešu, ņemšu brīvdienu. Panākumu atslēga ir harmonija un iedvesmošanās no apkārtējas vides, cilvēkiem. Ķer sievišķību!

 

Atsauce: lovepanky.com

 

 

Lasītākie raksti Kā uztīt ruļļus / Karstie ruļļi // Pati sev frizieris Kā uztīt ruļļus / Karstie ruļļi // Pati sev frizieris Slavenību stils - Čelsija Kane Slavenību stils - Čelsija Kane Elle Fanning - Kannu filmu festivāla 2017 atklāšanas ceremonijas zvaigzne Elle Fanning - Kannu filmu festivāla 2017 atklāšanas ceremo... Viens apģērbs, dažādas sievietes - samta kleita Viens apģērbs, dažādas sievietes - samta kleita
Kā uztīt ruļļus / Karstie ruļļi // Pati sev frizieris Kā uztīt ruļļus / Karstie ruļļi // Pati sev frizieris Slavenību stils - Čelsija Kane Slavenību stils - Čelsija Kane Elle Fanning - Kannu filmu festivāla 2017 atklāšanas ceremonijas zvaigzne Elle Fanning - Kannu filmu festivāla 2017 atklāšanas ceremo... Viens apģērbs, dažādas sievietes - samta kleita Viens apģērbs, dažādas sievietes - samta kleita