Skaistums » Dzīvesstils

Kāpēc Tev vajadzētu lietot lavandas ēterisko eļļu?

pixabay.com

Nav šaubu, ka lavandai piemīt ļoti daudz labu īpašību. To sāka lietot Senajā Ēģiptē. Senie romieši un grieķi mazgājās lavandas vannās un atklāja tās relaksējošās, kopjošās un atsvaidzinošās īpašības. Lavandai piemīt antibakteriālas, nomierinošas un dziedinošas  īpašības. Tāpēc arī mēs Tevi vēlamies iedrošināt izmantot lavandas ēterisko eļļu.

Lavandas aromāts ir ļoti iecienīts kā parfimērijas sastāvdaļa. Tai piemīt spēcīga smarža, dažiem tā var šķist par spēcīgu, taču, ja ēterisko eļļu lieto mazās devās, nepārspīlējot un sajaucot kopā ar citam neitrālas smaržas eļļām, tā rada  patīkamu aromātu. Lavandas smaržai piemīt relaksējoša iedarbība, ja pievienosi ēteriskās eļļas pilienus vannas ūdenim un tajā pagulēsi 10 minūtes, naktī aizmigsi daudz ātrāk un nākamajā rītā jutīsies daudz labāk.

pixabay.com

 

Lavanda lieliski atvieglo muskuļu sāpes, neatkarīgi no to cēloņa. Vislabāk izmantot kā masāžas eļļu. Var izmantot tīru eļļu, bet efektīvāk būs sajaukt ar citām eļļām, piemēram ar, majorānu, rozmarīnu, jo pašas lavandas iedarbība pastiprinās maisījumā ar citām eļļām un pastiprina jebkuru citu eļļu iedarbību. Lavanda ir noderīga arī pie menstruālajām sāpēm. Ja sāp un ir krampji  veic vēdera lejas daļas masāžu ar roku ierīvē eļļu, tā nomierinās gan sāpes, gan tevi pašu.

Lavandu var sakaltēt un izmantot kā telpas atsvaidzinātāju, miega veicinātāju, lavandas maisiņu noliekot pie gultas, pagatavot tēju,  sasmalcinātu lavandu var izmantot kā garšvielu. Lavandas smaržai piemīt spēja atbaidīt kodes. Mana mamma vasarā izaudzēja lavandu dārzā, savācām to, izžāvējām, rudenī man atlika sašūt lina maisiņus un ielikt tajos lavandu. Maisiņu izmantoju, lai drēbes labi smaržotu un atbaidītu kodes.

pixabay.com

 

Uztaisi pati sev lavandas skrubi. Pašas pagatavots ķermeņa skrubis ir ne vien draudzīgs tavam maciņam, bet arī ļoti efektīvs skaistuma kopšanas līdzeklis.

Piparmētras un lavandas skrubis

Sastāvdaļas: 1 tase sāls pēc izvēles, var izmantot jūras sāli, parasto joda sāli, ja sāls nav tad var izmantot tā vietā cukuru. 1/3 tases jebkuras eļļas, olīveļļa, kokosriekstu eļļa, vīnogu kauliņu eļļā, varbūt, kāda cita Tev iecienīta eļļa. 10 pilieni piparmētru un 5 pilieni lavandas ēteriskā eļļa.  Lavandas eļļa dziedinās, nomierinās un atjaunos ievainojumus un izsitumus, kavē striju un grumbu veidošanos, to izmanto arī taukainas ādas attīrīšanai.

 

Mūsdienās ir iespējams atrast jau gatavus produktus, kuros lavandas eļļa jau ir pievienota tādā daudzumā, lai to izmantotu uzreiz. Tāpēc, ka esi nolēmusi lietot lavandas ēterisko eļļu pati tad noteikti izlasi lietošanas instrukcijā par to cik daudz pilienus pievienot vannas ūdenim, kompresēm vai paštaisītajiem ķermeņa skrubjiem.  

 

Vai Tev patīk lavandas smarža? Lasi, kā izmantot alveju savos skaistumkopšanas rituālos. 

 

 

Lasītākie raksti Lielākās stila kļūdas, kuras neapzināti pieļaujam Lielākās stila kļūdas, kuras neapzināti pieļaujam Viens apģērbs, dažādas sievietes - rūtis Viens apģērbs, dažādas sievietes - rūtis 4 vienkārši ieteikumi, kā radīt veiksmīgu tēlu darbam 4 vienkārši ieteikumi, kā radīt veiksmīgu tēlu darbam Depresija. Lipīga vai mūsdienu kulta diagnoze? Depresija. Lipīga vai mūsdienu kulta diagnoze?
Lielākās stila kļūdas, kuras neapzināti pieļaujam Lielākās stila kļūdas, kuras neapzināti pieļaujam Viens apģērbs, dažādas sievietes - rūtis Viens apģērbs, dažādas sievietes - rūtis 4 vienkārši ieteikumi, kā radīt veiksmīgu tēlu darbam 4 vienkārši ieteikumi, kā radīt veiksmīgu tēlu darbam Depresija. Lipīga vai mūsdienu kulta diagnoze? Depresija. Lipīga vai mūsdienu kulta diagnoze?