Skaistums » Make up

Grima kļūdas, kas liek Tev izskatīties vecākai

Anthony Devlin/ gettyimages.com

Mēs visas vēlamies svaigu un jauneklīgu izskatu, un make-up var būt lielisks palīgs tam. Paturi prātā, ka grimam, kādu to veido, ir jāattīstas līdzi un jāpielāgojas Tavām ādas izmaiņām, ņemot vērā, kādā stāvoklī un vecumā tā konkrētajā posmā ir. Izmēģinātās un izmantotās tehnikas, ko pielietoji vidusskolas gados vairs nederēs un noteikti neglaimos Tavam izskatam. Bieži vien, izmantojot vecos ieradumus, Tu riskē izskatīties vecāka. Tāpēc esam izveidojuši tipiskāko kļūdu sarakstu, kas Tev tikai pieliek gadus, nevis tos noņem. Ievēro tos turpmāk, un garantējam, ka komplimentus dzirdēsi jau pavisam drīz.

Lasi tālāk, lai uzzinātu, kuras kļūdas liek izskatīties vecākai un ko darīt, lai to labotu.

 

#1 Nepareizi izvēlēts tonālais krēms

gettyimages.com

Tonālais krēms veido pamatu jebkura veida grimam, bet ar laiku jaapzinās, ka Tava ādas toņa izlīdzinošā produkta vajadzības arī mainās. Viennozīmīgi, piekrītam apgalvojumam, ka labāk vispār iztikt bez tonālā krēma, nekā lietot sliktu līdzekli. Tonālais krēms ir viens no retajiem dekoratīvās kosmētikas produktiem, kuru kvalitāte lielā mērā atkarīga no tā cenas. Šeit nākas atzīt, ka pārsvarā gadījumu augstākas cenas tonālais krēms būs labāks. Ja izvairies no tonālā krēma nēsāšanas, apzinies, ka ādas tonis būs nevienmērīgs (izņemot atsevišķus gadījumus, kad vari būt ļoti laimīga un priecāties par savu ideālo ādu). Taču, izvairies no otras galējības un nelieto tonālo krēmu pārāk biezā klājumā. Tas dienas laikā sastāsies krunciņās un mīmikas līnijās, izceļot sejas ādas nepilnības.

Izvēlies tonālo krēmu, kas ir pietiekoši sedzošs, taču tajā pat laikā gana viegls, lai tiktu izlīdzināts ādas tonis, neradot smagnēju un biezu kārtu. Ar gadiem āda paliek sausāka, tāpēc labākā izvēle vienmēr būs šķidrākas vai krēmīgākas konsistences tonālie krēmi vai pat mitrinoši krēmi ar toni. Noteikti izvairies no pūderkrēmiem un visu, kam piemīt matējoša īpašība, jo tie liks sejai izskatītes plakanai, izceļot nevajadzīgo. Pamēģini atrast piemērotas formulas un toņa tonālo krēmu un Tu noteikti būsi pārsteigta par rezultātu.

Iepazīsties arī ar citiem Styliste ieteikumiem, kā pareizi lietot tonālos krēmus. 

 

#2 Vaigu sārtuma nepareiza uzklāšana

gettyimages.com

Ja vien nevēlies izskatīties komiski, neuzklāj sārtumu tikai uz vaigu galiem jeb tā saucamajiem ābolīšiem. Tāpat tipiska kļūda ir vaigu sārtuma iekrāsošana pārāk zemu, vai arī nepiemērota toņa izvēle. Sārtumu uzklāj, sākumā iekrāsojot vaigu galus, lai šī sejas zona būtu nedaudz intensīvākā tonī, bet pēc tam sārtumu papludini pa vaigu kaulu visā garumā, virzienā uz matu augšanas līniju. Bija noteikts laiks, kad modē bija koši iekrāsoti vaigi, taču šobrīd mazāk ir labāk. Diemžel mēs ikdienā vēl šodien varam sastapt pietiekami daudz sievietes, kuras iestrēgušas laikā.

Izvairies no toņiem, kas ir brūngani vai sarkanīgi, jo tos uzklājot var veidoties neveselīga un netīra krāsa. Tā vietā, saknaibi savus vaigu galus, kamēr tie iekrāsojas un perfektais tonis, ko izvēlēties, būs atbilstošs Tavai dabīgajai vaigu nokrāsai. Labāk rekomendējam izvēlēties krēmveida vaigu sārtumus, nevis pūderveida. Ar nelielu daudzumu krēmīgo sārtumu iekrāso vaigu galus un pēc tam to rūpīgi izpludini uz augšu un atpakaļ, pa vaiga kaulu. Tas tūlītēji iedos Tev jauneklīgu, svaigu un mirdzošu izskatu.

Vēl citu noderīgu mūsu ieteikumu, kā atrast savu ideālo vaigu toni, lasi šeit.

 

#3 Apakšējās skropstu līnijas iekrāsošana melnā

gettyimages.com

Smagnēja un tumša līnija uz apakšējā plakstiņa pavisam neglaimo vecumam dažādu iemeslu dēļ. Tā acīm liek izskatīties mazākām, tiek izceltas krunciņas ap acīm, kā arī sejai kopumā liek izskatīties nogurušai. Lai iegūtu jauneklīgāku izskatu, galvenais uzdevums ir panākt skaidrākas, gaišākas un vairāk atvērtas acis. To bez piepūles var panākt, izmantojot daudz dažādus paņēmienus.

Pirmkārt, pa apakšējā acu plakstiņa gļotādu ievelc gaišu (baltu vai miesas krāsas) zīmuli. Tas liks acīm izskatīties dzidrākām un piešķirs Tev jauneklīgu izskatu.

Ja tomēr esi pieradusi un vēlies iezīmēt apakšējo skropstu līniju, tā vietā, lai izmantotu pigmentētu melnas krāsas acu zīmuli, uzklāj tumši brūnas ēnas ar slīpu un smalku otiņu. To rupīgi izpludini, lai krāsojums veidotos nedaudz biezāks un intensīvāks ārējā acu kaktiņā, un uz iekšpusi tas paliktu maigāks un smalkāks. Lai labāk kontrolētu pudinājumu, pat iesakām otiņu iepriekš nedaudz samitrināt. Noteikti neizmanto gēlveida lainerus apakšējā acu daļā, to izmanto tikai uz augšējā plakstiņa. Izvēlies sev piemērotu, pēc iespējas smalkāku skropstu līnijas biezumu. Nebaidies, tas ir tikai normāli, ja aukšējo skropstu līniju iezīmēsi melnu, taču apakšējo maigākā, brūnā tonī.

Un vēl viens noderīgs padoms, izgaismo acu iekšējos stūrīšus ar gaišām, nedaudz mirdzošām acu ēnām. Tas vienlaicīgi piedos acīm gan dzidrumu, gan mirdzumu.

Iepazīsties ar triku, kā paildzināt skropstu tušas kalpošanas laiku. 

 

#4 Neveiksmes ar korektoriem

gettyimages.com

Kad runa ir par korektoriem, viennozīmīgi šis ir tas gadījums, kad dažādām vajadzībām un visiem neder viens un tas pats. Korektors, kas pēc konsistences ir biezāks un ķepīgāks, lieliski noder pigmentācijas pleķīšu vai pumpiņu nomaskēšanai, bet absolūti nebūs piemērots zonai zem acīm. Ja korektors, ko izvēlies izmantot tumšo loku zem acīm maskēšanai, ir pārāk biezs vai neatbilstoša toņa, Tu vairāk problēmu akcentē, nevis noslēp. Ādai ap acīm ir nepieciešama īpaša uzmanība, jo āda šajā zonā ir daudz plānāka, kā citur sejā.

Acu zonā izmanto vieglas konsistences korektorus, ko nereti dēvē par konsīleriem. Krāsu tam izvēlies tādu, kas ir nedaudz gaišāka par tonālo krēmu. Ja saskaries ar violetas nokrāsas tumšiem lokiem, labākā alternatīva, kas lieliski tos maskēs, būs konsīleris ar nedaudz dzeltenā vai persiku toņa pigmentu sastāvā. Neizvēlies pārāk gaiša toņa korektoru, jo tā Tu riskē izskatītes pelēcīga un, kas vēl trakāk - pēc jenota.

Konsīleri uzklāj tikai iekšējos kaktiņos zemacu zonā, un pēc tam maigi izpludini virzienā uz leju un uz ārējo kaktiņu. 

 

#5 Ārkārtas situācija uzacīm

gettyimages.com

Tas ir fakts, ka uzacis ar laiku aug plānākas, un jo intensīvāk savas dzīves laikā esam tās koriģējušas, jo vairāk mēs pastiprinām šo problēmu. Ar gadiem mūsu uzacis dabīgi paliek aizvien plānākas gan vidus daļā, gan nobeigumā. Tāpat dabīgā novecošanās procesa laikā uzacis lēnām noslīd, tā rezultātā tās vairs neatrodas tik augstu virs uzacu kaula, kā mums jaunām esot. Tātad, lai iegūtu vairāk jauneklīgu izskatu, Uzacu forma jāveido biezāka un izliektāka. Lai iegūtu pilnīgāku uzacu formu, iesākumā trūkstošo ļoti labi var aizpildīt ar uzacu ēnām. To iemācīties pareizi darīt ir ļoti ātri un vienkārši.

Lai uzacis neizskatītos pārāk asas un mākslīgi veidotas, ēnu maigā tekstūra palīdzēs arī to mazināt. Pieaugot vecumam, vajadzētu izvairīties no krēmveidīgiem uzacu produktiem, jo tie mēdz veidot pārāk asas un konkrētas līnijas. Lei iegūtu nedaudz lielāku apjomu, izmantojot slīpo uzacu otiņu, uzklāj ēnas, ievelkot līniju nedaudz pa ārpusi dabīgajai uzacu formai.

Savukārt, lai uzacīm piedotu liftinga efektu, arī izliekumu iezīmē no augšpuses nedaudz augstāk, kā veidojas dabīgais leņķis. Un nekādā gadījumā to nedari izliekumam no apakšpuses. Tas prasa nedudz prakses, bet ar laiku strādā tikpat brīnumaini, kā maģija. Nebaidies iziet ārpus dabīgās formas, tikai līnijas saglabā ļoti maigas un vieglas, lai gala rezultāts būtu maksimāli naturāls. Izmantojot pareizu tehniku un toņus, pavisam īsā laikā Tu vari iegūt jauneklīga izskata uzacis.

Protams, ja uzacis kļuvušas pavisam retas un gaišas, iesakām nopietni padomāt par mikropigmentāciju. Tas tiešām varētu lielā mērā atvieglot Tavu ikdienu. Uzacis ir, kā rāmis gleznai.

Lasi šeit, kā izvēlēties sev piemērotāko uzacu formu. 

 

#6 Metāliska spīduma acu ēnas

gettyimages.com

Tu vari sajūsmināties par tām, bet metāliskas acu ēnas padara mūsu izskatu stipri vecāku. Ir tikai pašsaprotami, ka acu plakstiņi ar laiku vairs nav tik gludi, kādi tie bija agrāk, un diemžēl tas ir tikai dabīgs novecošanās process.

Spīdīgas perlamutra ēnas izceļ un pievērš nevajadzīgu uzmanību krunciņām un mīmikas līnijām acu daļā. Metāliskas, mirdzošas un perlamutra acu ēnas parasti sastājas smalkajās mīmikas krunciņās. Tā vietā, lai iegūtu nevainojamu rezultātu, izmanto matētas vai vieglas satīna ēnas ar smalku jo smalku mirdzumu.

Lai vai kā, ja tomēr ļoti vēlies nēsāt ēnas ar metālisku mirdzumu, piemēram, pošoties kādam pasākumam brīvdienās, tad tās uzklāj tikai centrālā acu plakstiņa daļā. Tās izmantojot acu ārējos stūros, Tu atkal riskē, ka perlamutrs sastāsies krunciņās, liekot tām nevajadzīgi izcelties.

Vēl viens veids, kā izmantot spīdumu, neliekot sev izskatīties vecākai, ir izvēloties smalki mirdzošas acu ēnas. Izvēlies tādas, kas ir ļoti gaisīgas un nav pārāk spīdīgas. Pirmajā kārtā vari uzklāt mirdzuma ēnas, pēc tam tās pārklājot ar matētām ēnā. Tas ir lielisks veids, kā iegūt ļoti maigu izskatu.

Uzzini Styliste ieteikumus, kā acu krāsošanu padarīt vienkāršāku. 

 

#7 Pārāk tumša lūpu krāsa

gettyimages.com

Ar gadiem arī lūpas mums paliek plānākas un kontūra vairs nav tik izteikta. Ja vien necentīsies katru reizi rūpīgi ievilkt zīmulīti pa ārpusi dabīgajai lūpu kontūrai, tās padarot apjomīgākas, noteikti izvairies no tumšiem toņime, kas lūpas padarīs vēl mazākas.

Iesakām iesākumā ievilkt kontūru ar zīmuli, kas ir nedaudz košāks kā Tavs dabīgais lūpu tonis. Pēc tam ar to pašu zīmuli aizpildi lūpas pilnībā, lai kontūra gala rezultātā nebūtu tumšāka par pārējo lūpu laukumu. Jauneklīgākam skatam, lūpas iekrāso ar tonētu spīdumu. Liela daļa sieviešu joprojām izmanto smagnējas lūpu krāsas, taču mēs uzskatām, ka spīdums ir tieši tas, kas piedos Tev maigāku izskatu.

Par to, kā pareizi krāsot lūpas, lasi šeit. 

 

#8 Pārāk smagnējs un biezs matējošais pūderis

gettyimages.com

Ir ļoti svarīgi krēmveida grima produktus piefiksēt, lai tie dienas laikā ātri nepazustu. Taču tas jādara ļoti delikāti, izvēloties vieglu un gaisīgu caurspīdīgu jeb transparentu birstošo pūderi. Izvairies no produktiem, kam aprakstā pieminēts vārds matējošs. Kā jau iepriekš minējām, ar gadiem āda ar vien mazāk ražo taukus un tā paliek sausāka. Jo sausāka ir āda, jo izteiktāk matēts pūderis vairāk sakrāsies smalkajās sejas grumbiņās. Lieliska opcija, ko iesakām pamēģināt, ir make-up fiksācijas spreji.

Lasi te, kā izvēlēties piemērotāko tonālo krēmu taukainai ādai, lai tā nespīdētu un nebūtu vajadzības izmantot pārlieku daudz matējošā pūdera. 

 

#9 Parāk košu toņu izmantošana

gettyimages.com

Zinām, ka košu krāsu izmantošana grimā izskatās dzīvespriecīgi. Taču sasniedzot zināmu vecumu, tā var būt nevietā un pat likt Tev izskatīties vecākai. Tas ir apmēram tas pats, kas nēsāt mini svārkus, kad vecums vairs to neatļauj. Tādi koši toņi, kā spilgti zils, lillā un zaļš mēdz izcelt to, kas norāda uz sievietes vecumu. Tā vietā izvēlies vairāk tumšākas, vairāk pieskaņotas dabīgajiem toņiem Tavā sejā.

Uzzini Styliste ieteikumus, kā atrast sev piemērotākās acu ēnas. 

 

#10 Izgaismošana

gettyimages.com

Gaiša un mirdzoša āda rada jaunekīgu izskatu, taču jāzina, kuras sejas daļas nepieciešams izgaismot, lai tas strādātu Tavā labā. Ir zonas, kur nobriedušas ādas īpašniecēm vajadzētu izvairīeties no mirdzuma uzklāšanas. Piemēram, nekad neuzklāj sīdumu uz uzacu kaula, jo tas liks Tev izskatīties vecākai un plakstiņam vairāk noslīdējušam.

Vēl viena zona, kurā izvairies uzklāt izgaismotājus, ir mīmikas radītās līnijas ap acīm un lūpām, jo tādā veidā mēs tikai nevajadzīgi uzsveram ne tik gludo tekstūru. Droši vari izgaismot iekšējos acu kaktiņus,  sejas centrālo daļu un zonu virs vaigu kauliem. Izgaismošanai vislabāk rekomendējam izvēlēties krēmveida šķidros produktus.

 

#11 Pārāk daudz tušas uz apakšējām skropstām

gettyimages.com

Tas ir līdzīgi tam, ka apakšējo skropstu līniju Tu iezīmē ar  ļoti tumšu zīmuli vai laineri. Pārāk intensīvi iekrāsotas apakšējās skropstas veido ēnu, radot tumšo loku ilūziju un liek acīm izskatīties vairāk nogurušām un pat noslīdējušām. Ja tomēr izvēlies nēsāt skropstu tušu arī uz apakšējā plakstiņa, to uzklāj pavisam plānā kārtiņā un iekrāsojot maksimāli tuvu skropstu matiņu saknēm. Intensīvāk vienmēr iekrāso skropstas ārējā kaktiņā. Tam noderēs tuša ar ļoti smalku ķemmīti.

 

Tātad, kāds ir vispārējais ieteikums, lai grims Tev neliktu izskatīties vecākai? Mazāk vienmēr ir labāk! Saglabā maksimāli dabīgu un vieglu klājumu. Tā kā liela daļa padomi ir pretrunā ar likumiem, ko līdz šim esi zinājusi un ievērojusi, nebaidies izmēģināt jaunas lietas, lai atrastu to, kas būs vispiemērotākais tieši Tev. Iepazīsties arī ar citiem mūsu ieteikumiem un lasi šeit, kā pareizi uzglabāt kosmētiku.

 

 

Lasītākie raksti 7 vienkārši paņēmieni, kā izskatīties īsākai 7 vienkārši paņēmieni, kā izskatīties īsākai Šīs vasaras Must - have kleitu stili Šīs vasaras Must - have kleitu stili Silts un sievišķīgs aksesuārs ziemā – kažokādas apkakle Silts un sievišķīgs aksesuārs ziemā – kažokādas apkakle Makarūnu copes - jaunākais matu sakārtojuma trends Makarūnu copes - jaunākais matu sakārtojuma trends
7 vienkārši paņēmieni, kā izskatīties īsākai 7 vienkārši paņēmieni, kā izskatīties īsākai Šīs vasaras Must - have kleitu stili Šīs vasaras Must - have kleitu stili Silts un sievišķīgs aksesuārs ziemā – kažokādas apkakle Silts un sievišķīgs aksesuārs ziemā – kažokādas apkakle Makarūnu copes - jaunākais matu sakārtojuma trends Makarūnu copes - jaunākais matu sakārtojuma trends