Skaistums » Make up

Kosmētikas pareiza uzglabāšana

pixabay.com

Lai gan vannas istaba ir visbiežāk izmantotā telpa, kur veikt ikdienas sejas kopšanas un izskaistināšanas rituālus, diemžēl šī noteikti nav piemērotākā vieta kosmētikas glabāšanai. Ja vannas istabā lietojamie produkti, kā šampūns, dušas želeja, var bez problēmām atrasties mitrā un siltā vidē, taču dekoratīvā kosmētika, kā arī smaržas, tiek stipri bojāti paaugstinātās gaisa temperatūras un mitruma līmeņa ietekmē.  Šie apstākļi rada labvēlīgu vidi, kurā vairoties dažādiem bīstamiem mikroorganismiem. Tāpat mainās produktu konsistence un ārējais izskats, nemaz nerunājot par to īpašībām.

Aizvērts skapītis telpā, kuru neapspīd saules stari ir visatbilstošākā vieta kosmētikas glabāšanai. Ir kosmētikas produkti, kurus iespējams uzglabāt aukstumā, ledusskapī, bet nekāda gadījumā ne saldētavā. Vienmēr pārliecinies, vai visi līdzekļi ir hermētiski iepakoti.

 

pixabay.com

 

C vitamīna klātbūtne krēmā samazina tā glabāšanas laiku, bet termālais ūdens – pagarina. Ja ražotājs apgalvo, ka kosmētiskais līdzeklis nezaudē savas īpašības vairāk kā 12 mēnešus, viņš noteikti nav žēlojis konservantus. Ar iespējamo konservantu sarakstu labāk iepazīties jau laikus. Piemēram, krēms ādai ap acīm ir paredzēts jutīgai ādai, tādēļ sintētisko sastāvdaļu daudzumam tajā vajadzētu būt minimālam, tādēļ arī derīguma termiņš parasti nepārsniedz 6 mēnešus. Īpašu uzmanību ieteicams pievērst krēmiem ar aplikātoriem, bet to gan ir grūtāk uzglabāt, jo regulāri ir jānomazgā instruments, ar ko kosmētisko līdzekli uzklāj uz sejas. Tomēr kosmētika ar aplikatoru ir pats higiēniskākais kopšanas veids.

Visi līdzekļi, kas ir uz ūdens bāzes (krēmi, pieniņš) ir paši jūtīgākie. To uzglabāšana vannas istabā var beigties ar šo līdzekļu bakteriālu piesārņojumu. Baktērijas, pelējuma sēnes, kas aug kosmētikā un vairojas siltā un mitrā vidē, var izraisīt dažādas nepatīkamas ādas reakcijas. Tāpēc kosmētika jāuzglabā vēsā, sausā vietā, prom no tiešas saules gaismas. Nav ieteicams uzglabāt kosmētiku vannas istabā (ļoti mitrs). Ņem vērā, ka kosmētikai netīk siltums. Tu vari uzglabāt kosmētiku (krēmi, losjoni) ledusskapī, taču tālāk no saldētavas! Ideāla temperatūra ir 8-12 grādi pēc Celsija. Optimālākā to uzglabāšanas vieta ir Tava istaba, bet ne tuvumā sildierīcēm un citiem temperatūras izstarojuma avotiem.

 

pixabay.com

 

Kosmētika, kas veidota uz spirta bāzes ir daudz izturīgāka, tādēļ droši var uzturēties arī vannas istabā. Tomēr ar vienu nosacījumu - tā regulāri jāvēdina.

Tāpat nagu laku uzglabāšanā galvenais nosacījums ir turēt to tālāk no sildierīcēm. Pirms flakona atvēršanas pavirpini to plaukstās, lai iegūtu vēlamo konsistenc, beti to nebūt nav obligāti jākrata, turklāt tā var izvairīties arī no sīkajiem burbulīšiem, kas tik ļoti bojā manikīru.

Skropstu tušu atverot, birstīti izņem to grozot, gluži kā iepakojuma iekšpusē būtu vītne. Kustinot birstīti iekšā-ārā, Tu palielini skābekļa daudzumu iepakojuma iekšpusē, bet tas nozīmē, ka tuša ātrāk izžūs. Arī skropstu tušu nedrīkst glabāt vietā, kur tā pakļauta saules stariem, jo tad tā ļoti ātri iegūs nevēlamu konsistenci.

Jāatceras, ka iepakojums ar izsmidzināmu, dozatorveidīgu korķīti, kalpos ilgāk, nekā tāds, kas skrūvējas vaļā. Arī kosmētiku, kas satur alkoholu (dezodoranti, smaržas, lakas) var glabāt daudz ilgāk nekā dabisko kosmētiku bez konservantiem. Produkti ar cietu konsistenci (lūpu krāsas, zīmuļi), uzglabājas labāk nekā šķidrie (krēms, ķermeņa losjons, šampūns, dušas želeja), taču, ja pazudis orģinālais produkta iepakojums, piemēram, zīmuļa uzgalis vai lūpu krāsas vāciņš, ir jāatrod tam aizvietotājs. Produkti, kas tiks glabāti necaurspīdīgā iepakojumā, kalpos ilgak. Sūkļus un otiņas meistari iesaka rūpīgi mazgāt un izžāvēt. Tas paildzinās instrumentu kalpošanas ilgumu. 

 

pixabay.com

 

Būtiska nianse – ja ēnu kontakts ar ūdeni vēl būtu pieļaujams, tad ar pūderi pilnīgi noteikti nē. Pievienojot pilīti termālā ūdens ēnām vai uzpilinot to uz otiņas, iespējams iegūt spilgtāku un intensīvāku ēnu krāsu, bet pūderis vienkārši savelsies sīkos gabaliņos. Ja vaigu sārtums vai acu ēnas sāk birt, tas nebūt uzreiz neliecina par nepareizu uzglabāšanu, iespējams, ka no tiem iztvaikojas silikons un šādā gadījumā produktus var turpināt lietot.

Ja Tavai kosmētikai ir mainījusies smarža vai izskats, tad tā noteikti ir jāmet ārā.

 

Aptuvenie kosmētikas derīguma termiņi (ja vien ražotājs nav norādījis savu ieteikto derīguma termiņu):

• Krēms vai tonālais krēms: 18 mēneši

• Korektors: 12-18 mēneši

• Pūderis: 2 gadi

• Vaigu sārtumi un paštonējošie krēmi: 2 gadi

• Krēmveidīgs vaigu sārtums: 12-18 mēneši

• Birstošās acu ēnas: 2 gadi

• Krēmveidīgas acu ēnas: 12-18 mēneši

• Acu zīmulis: 2 gadi

• Šķidrais acu zīmulis: 3-6 mēneši

• Skropstu tuša: 3 mēneši

• Lūpu krāsa: 2 gadi

• Lūpu kontūrzīmulis: 2 gadi

• Lūpu spīdums: 18-24 mēneši

• Nagu laka: 1 gads

 

Kur Tu uzglabā savu kosmētiku? 

 

Lasītākie raksti Ēģiptiešu stils. Vai tiecamies pēc Kleopatras? Ēģiptiešu stils. Vai tiecamies pēc Kleopatras? 6 lietas, ko Tev nekad nevajadzētu vilkt kopā ar augstpapēžu kurpēm 6 lietas, ko Tev nekad nevajadzētu vilkt kopā ar augstpapēž... Sastāvdaļas, kurām nevajadzētu būt matu kosmētikā Sastāvdaļas, kurām nevajadzētu būt matu kosmētikā Labākās nagu dizaina idejas 2018. gadam Labākās nagu dizaina idejas 2018. gadam
Ēģiptiešu stils. Vai tiecamies pēc Kleopatras? Ēģiptiešu stils. Vai tiecamies pēc Kleopatras? 6 lietas, ko Tev nekad nevajadzētu vilkt kopā ar augstpapēžu kurpēm 6 lietas, ko Tev nekad nevajadzētu vilkt kopā ar augstpapēž... Sastāvdaļas, kurām nevajadzētu būt matu kosmētikā Sastāvdaļas, kurām nevajadzētu būt matu kosmētikā Labākās nagu dizaina idejas 2018. gadam Labākās nagu dizaina idejas 2018. gadam