Skaistums » Make up

Tonālie krēmi - kā tos pareizi lietot

gettyimages.com

Ir tik daudz un dažādu veidu tonālo krēmu. Kā lai neapjūk plašajā veikalu piedāvājumā un atrod tieši sev vispiemērotāko?! Esam sagatavojuši Tev lielisku, viegli saprotamu darbības plānu, ko iesakām ņemt vērā, izvēloties produktu, kas vienmērīgi izlīdzinās ādas toni un liks tam izskatīties mirdzošam un veselīgam. 

 

Pirmais solis, ar ko sākam, ir ādas sagatavošana tonālajam krēmam. Ja āda ir problemātiskāka un kosmētika neturas visas dienas garumā tik labi, kā gribētos, iesakām pirms tonālā krēma uzklāšanas lietot arī make-up bāzi.

Bāzu funkcijas:

 • Mitrināšana
 • Aizsargā seju no tālākās kosmētikas
 • Rada uz sejas plēvīti, veidojot caurlaidīgu struktūru, un ļauj ādai elpot
 • Izlīdzina sejas ādas virsmas krāsu, un pašu virsmu

Ja āda ir labā stāvoklī, pietiks, ja to sagatavosi, uzklājot ikdienas mitrinošo krēmu. Ja pēc bāzes uzklāšanas jānogaida 2 minūtes, lai varētu klāt tonālo krēmu, pēc parastā mitrinošā krēma uzlikšanas vajadzēs pagaidīt 15 minūtes. Ja nogaidīsi šo laiku, kosmētika turēsies tikpat labi, kā to klājot uz bāzes. 

pixabay.com

 

Otrs svarīgais solis ir piemeklēt tonālo krēmu pēc sastāva un funkcijas, kā rezultātā iegūsi sev vēlamo rezultātu. 

Tonālo līdzekļu veidi:

 • Fluīdi – šķidri, piemēroti visām ādām. Visplānākā kārtiņa un vislabāk pielāgosies Tavam ādas tonim. Ideāls variants ikdienai. Līdzīgi, kā fluīds, arī BB krēmi ir mitrinoši produkti ar vieglu toni, kas lieliski der ikdienas lietošanai. Jau vairāk korigējoši būs CC krēmi, kas apvienoti ar make-up bāzēm, un maskē tādas ādas problēmas, kā, piemēram, apsārtums.
 • Šķidrie tonālie krēmi – piemēroti visiem ādas tipiem, ja apakšā ir vajadzīgā un piemērotā bāze.  Sedzošāki, kā fluīdi, ja gribas vienmērīgāku, jau biezāku klājumu. Izvēlies labāk iepakojumus ar pumpīti, jo tā ir sterilāk un gaiss mazāk tiek klāt.
 • Kompaktie tonālie krēmi – tos iesakām izmantot vēsākos gadalaikos, jo veido biezāku klājumu, labāk nomaskē, izlīdzina ādu. Vislabāk to var uzklāt ar spondžu.
 • Stiki – ļoti biezs tonālais līdzeklis, var veikt sejas korekcijas funkcijas. Izmanto TV gaismās, podium.

 

Lielākai daļai sieviešu nepieciešams pavisam viegls tonālā krēma klājums. Vienmēr atcerieties. Labāk ir mazāk.

Pievērs uzmanību arī sastāvam. Produktus uz eļļas bāzes neiesakām taukainas ādas īpašniecēm. Jo škidrāka konsistence, jo planākā kārtiņā varēsi produktu uzklāt. Savukārt, visi produkti, kur pieminēta matējoša īpašība, vislabāk derēs taukainai ādai, un citiem ādu tipiem šāda veida kosmētiku neiesakām izvēlēties, jo āda nevajadzīgi tiks sausināta. 

gettyimages.com

 

Trešais solis ir atrast ādai piemērotu tonālā krēma toni.

 • Meklē piemērotu toni, saskaņojot to ar kakla krāsu, un tam nepieciešams pavisam neliels daudzums. Toni pamēģini uz dekoltē, jo tur nokrāsa ir vistuvākā sejas ādas tonim. Pārsvarā gadījumu, piemērotākais tonālais krēms būs par toni gaišāks, kā ir sejas nokrāsa.
 • Pagrieziet seju uz sānu un pamēģiniet toni arī uz žokļa līniju un vaiga apakšējo daļu, vai tas sakrīt ar kakla krāsu.
 • Plašajā piedāvājuma klāstā visvieglāk orientēties pēc toņu nosaukumiem un numerācijas. Iesakām Tev izvēlēties dabīgos jeb naturālos toņus, bez rozā vai dzeltenā pigmenta piejaukuma (natural beige, light beige, dark beige...). Ja tonis apzīmēts ar ciparu, meklē apaļus skaitļus, kā 30, 050, 2 utml. Ja apzīmējumos ieraugi burtus, dabīgos toņus visbiežāk apzīmē ar burtu “N”.

Šoreiz gan jāatzīst, ka tonālais krēms ir tas produkts, kur lētākas alternatīvas gadījumā biežāk būs sastopami rozā un dzeltenie pigmenti, jo tie vienkārši ir lētāki.

pixabay.com

 

Tad nu vēl atlicis pēdējais, ceturtais, solis - tonālo krēmu pareizi uzklāt. 

 • Tonālo krēmu uz sejas jāklāj ļoti viegli, lai sejas āda spīdētu caur un būtu pamanāma zem tā. Tonālais vienmēr ir daudz patīkamāk sajust uz ādas, ja tas viegli iestrādāts tajā, nevis veido maskas efektu.
 • Kad tonis ir ideāls, klāj tonālo krēmu pa visu seju, sākot no cetra un pludinot uz sejas malām. Jo mazāk tiks ņemts papildus tonālais krēms ar pirksitem, sūklīti vai otiņu, jo vieglāks un vienmērīgāks būs klājums.
 • Atceries kārtīgi iztušēt pamattoni arī uz žokļa kaula, zem tā, matu līnijā, uz auss ļipiņas un citur uz auss, ja tās tonis atšķiras, ap degunu, ap acīm līdz skropstu līnijai un zem uzacīm.
 • Ja kādā no sejas zonām nepieciešams koncentrētāks segums, uzklājiet šai vietā viegli ar presējošām kustībām.
 • Vienmēr klājot tonālo krēmu, iestrādā to virzienā uz leju, lai sejas apmatojums būtu pēc iespējas nepamanāms.
 • Nobeigumā viegli pārklāj ar pūderi, lai nostiprinātu tonālo krēmu.

pixabay.com

 

Vai esam radījuši lielāku izpratni par to, kā vieglāk atrast sev vispiemērotāko tonālo krēmu? Kādas kļūdas līdz šim esi pieļāvusi?

 

 

Lasītākie raksti Smaržu tendences 2017 Smaržu tendences 2017 RFW AW18/19 - 3.diena RFW AW18/19 - 3.diena Speciālistu ieteikumi, kā izvēlēties ērtus vasaras apavus Speciālistu ieteikumi, kā izvēlēties ērtus vasaras apavus 10 labākie kāzu kleitu trendi 2017 10 labākie kāzu kleitu trendi 2017
Smaržu tendences 2017 Smaržu tendences 2017 RFW AW18/19 - 3.diena RFW AW18/19 - 3.diena Speciālistu ieteikumi, kā izvēlēties ērtus vasaras apavus Speciālistu ieteikumi, kā izvēlēties ērtus vasaras apavus 10 labākie kāzu kleitu trendi 2017 10 labākie kāzu kleitu trendi 2017