Skaistums » Āda

Dabīga skaistumkopšana ir šī brīža aktuālā tendence. Lūk, ko tas nozīmē!

Deanna Alys/ unsplash.com

Mēs visas esam par galvenokārt veselīgu uzturu, protams, ar izņēmumiem, un cenšamies samazināt toksīnu iedarbību uz mūsu veselību mājas apstākļos, taču pēdējā laikā dzirdam aizvien biežāk vārdu “dabīgs”, kad runa ir par mūsu skaistuma rutīnu. Un, godīgi sakot, esmu nedaudz apmulsusi. Tāpēc veicu izpēti, lai noskaidrotu, ko šī definīcija patiesībā nozīmē, un vai, iegādājoties skaistuma produktus, tiešām ir vērts tam pievērst uzmanību.

 

Ko tad patiesībā nozīmē dabīga skaistumkopšana? Kamēr neviens nav nācis klajā ar oficiālu definīciju, vairums ādas kopšanas ekspertu piekrīt, ka dabīgā skaistumkopšana nozīmē lietot antitoksiskus ingridientus (manuprāt, tās ir sastāvdaļas, kuras Tu vari atpazīt un izrunāt). Un lai gan bieži tiek pievērsta uzmanība tādām dabīgām sastāvdaļām kā augu ekstrakti, ir daudz citi droši radīti ingridienti, kuri var būt Tavu izvēlēto skaistumkopšanas produktu sastāvā.

 

Gabrielle Cole/ unsplash.com

 

Tātad, kam nevajadzētu parādīties uz marķējuma? Pārbaudītas vai iespējamas kaitīgas sastāvdaļas, piemēram, parabēni, nātrija laurilsulfāts, triklozāns, kā arī sintētiskās smaržvielas un krāsvielas.

 

Sapratu! Un vai man vajadzētu iegādāties produktus, kuri tiek pozicionēti zem apzīmējuma “dabīga kosmētika”? Nu, jā un nē! Antitoksisku ingridientu izmantošana ādas kopšanā un grimā vienmēr ir ļoti laba izvēle. Šīs sastāvdaļas ir drošas Tavai ādai un to lietošana ilgtermiņā neradīs ādas kairinājumu. Taču jāņem vērā, ka skaistumkopšanas nozare patiesībā ir diezgan neregulāra, tādēļ arī nav juridiska pamatojuma tam, kurš drīks un kurš nedrīkst izmantot apzīmējumu “dabīgs”.  

 

Antonin Fels/ unsplash.com

 

Viltīgi un komplicēti! Kā es varu to izmēģināt? Lai pārliecinātos, ka Tu lieto patiešām dabīgu skaistumkopšanas produktu, ir jāveic izpēte. Tev pašai jābūt uzmanīgai un jāvelta gana daudz laika produkta sastāva izzināšanā. Rūpīgi pārlasi marķējumu uz produkta iepakojuma un pārliecinies, ka tajā neparādās kāda no iepriekš minētajām kaitīgajam vielām. Iesaku atrast uzticamus zīmolus, kuru produkciju arī droši vari turpmāk lietot. Zīmoliem, kuriem rūp savi klienti, piedāvās Tev produktu testerus, lai pirms iegādājies, to vari izmēģināt un pārliecināties, ka šis ir tieši Tavai ādai piemērots.

 

Protams, tikai dabīgu mitrinātāju izmantošana ikdienas rūpēs par savu ādu ne vienmēr rada brīnumus un dod gaidīto rezultātu. Dabīgs skaistums ir dzīvesveids! Tāpat kā vienas veselīgas pusdienas neuzlabos Tavu pašsajūtu un veselības stāvokli, tā arī dabīgas kosmētikas lietošana jāuztver, kā daļa no veselīga un tīra dzīvesveida. Pamēģini un dalies savā pieredzē ar mums!

 

 

Lasītākie raksti Labākie rotu trendi, kurus redzēsi 2018. gadā Labākie rotu trendi, kurus redzēsi 2018. gadā Latvijas ielu modes zīmols debitē Milānas modes nedēļā! Latvijas ielu modes zīmols debitē Milānas modes nedēļā! Lokas bez karstuma ar foliju // Pati sev frizieris Lokas bez karstuma ar foliju // Pati sev frizieris Viens apģērbs, dažādas sievietes - tunika Viens apģērbs, dažādas sievietes - tunika
Labākie rotu trendi, kurus redzēsi 2018. gadā Labākie rotu trendi, kurus redzēsi 2018. gadā Latvijas ielu modes zīmols debitē Milānas modes nedēļā! Latvijas ielu modes zīmols debitē Milānas modes nedēļā! Lokas bez karstuma ar foliju // Pati sev frizieris Lokas bez karstuma ar foliju // Pati sev frizieris Viens apģērbs, dažādas sievietes - tunika Viens apģērbs, dažādas sievietes - tunika