Skaistums » Āda

Kas patiesībā notiek ar sejas ādu, kad Tu guli grimā

pixabay.com

Nav nepieciešams iegūts grāds dermatoloģijā, lai saprastu, ka doties gulēt, nenotīrot grimu, ir briesmīga kļūda. Tas nenāk par labu ne Tev, ne Tavai gultasveļai. Tu varētu domāt, ir vēls, esmu nogurusi! Kādi ir riski, ja kādreiz gadās nenotīrīt seju pirms gulēt iešanas? Tas patiesībā rada lielāku kaitējumu, nekā Tu domā. Dodoties pie miera, nenomazgājot make-up, var radīt ādai kaitīgu, nereti diemžēl arī neatgriezenisku iedarbību.

Lasi tālāk un uzzini, kas noteik ar ādu, skropstām un acīm, kad Tu nenoņem vakarā grimu.

 

#1 Aizsprostojas poras

Gulēšana grimā izraisa poru nosprostošanos. Daudzu kosmētikas produktu sastāvā ir ingridienti, kas bloķē poras, kā piemēram, silikons. Savukārt, poru nosprostošana izraisa izsitumu rašanos. Ja ādai ir tieksme uz akni, tas var radīt pat ādas iekaisumu. Tu tiešā veidā faktiski bojā savu ādu, ja nenoņem grimu pirms nakts miera.

 

#2 Izsitumi, pūtītes

Mūsu āda nepārtraukti strādā, tāpat, kā sirds sitas ik sekundi. Āda sastāv no ūdens, olbaltumvielām, lipīdiem un dažādām minerālvielām un ķīmiskām vielām. Ādas virskārtu klāj poras, kuras ļauj izdalīties sviedriem un liekajam sebumam, dabīgai smērvielai, kas mitrina ādu un izvada atmirušās šūnas un citus kairinātājus. Kad Tu uzklāj make-up, Tu zināmā mērā bloķē poras, neļaujot sebumam izdalīties. Tas var radīt ievērojami lielākas poras un pēc laika arī pūtīšu izmešanos.

Tāpat speciālisti usver, ka mehānisks spiediens uz sejas ādas, kas rodas guļot uz spilvena, var iespiest grimu dziļāk matiņu folikulās, izraisot pietūkumu un pūtītes. Apzinoties sekas, dažu minūšu ziedošana no Tava dārgā laika, lai notīrītu seju pirms gulētiešanas vairs neizklausās tik šausmīga, vai ne?

 

#3 Tiek bojātas ādas šūnas

pixabay.com

Gulēšana grimā bojā arī ādas šūnas. Makeup dienas laikā sakrāj vides piesārņojumu un brīvos radikāļus, kas lielā mērā var bojāt ādas šūnas, tostarp kologēnu, kas noved pie priekšlaicīgas ādas novecošanāsas. Tātad, lai slēptu vakarā nenotīrītās sejas radītās sekas, varēsi iztikt vien ar korektoru. Novecošanās ir neatgriezenisks process, kuru nebūtu vēlams pārragri izraisīt.

 

#4 Ādas tonis paliek blāvs un pelēcīgs

Iekviena vēlas mirdzošu, vienmērīgu un veselīgu ādas toni. Blāva, apsārtusi un pleķaina āda nav tas, ko mēs vēlamies ieraudzīt spoguļa atspulgā. Tas ir lieliski, ja Tu lieto tādus makeup produktus, kā izgaismotājs vai vaigu sārtums, lai piešķirtu ādai mirdzumu un svaigumu. Bet gulēšana dara pilnīgi pretēju efektu. Āda ir lielākais orgāns un tā pilda ļoti svarīgas ķermeņa funkcijas, kā piemēram, sviedru un lipīdu izdalīšana, siltuma regulēšana un brūču dziedēšana.

Tāpēc obligāti ir nepieciešams regulāri attīrīt ādu pirms došanas pie miera. Nosprostotas poras, melnie punkti jeb tauku korķi veidojas, kad atmirušās šūnas, tauki un grims kopā sajaucoties nokļūst porās un aizēno ādu. Tā ir stadija pirms pūtīšu rašanās. Tā rezultātā āda izskatās blāva un nedzīva. Tas noteikti ir gana labs iemesls, lai tūlīt pat ņemtu kosmētikas noņēmēju, lai attīrītu seju, neatkarīgi no tā, cik vēls ir, vai cik nogurusi Tu esi.

 

#5 Tiek traucēts ādas atjaunošanās process

Kamēr mēs pašas naktī atpūšamies un atgūstam spēkus, mūsu ķermenis tajā laikā intensīvi strādā un atjaunojas. Tas pats attiecas arī uz mūsu ādu. Visi ādas atjaunošanās procesi notiek tieši naktī, tāpēc ir ļoti svarīgi seju attīrīt no dekoratīvās kosmētikas pirms gulēt iešanas. Tas ļauj porām atbrīvot ādu no sebuma, kas rehifrē un aizsargā ādu no gaisā esošajiem brīvajiem radikāļiem.  Atstājot grimu, tas pārtrauc šos kritiskos un tik svarīgos procesus.

 

#6 Laika zaudēšana

pixabay.com

Kā zināms, āda miegā atjaunojas un pati sevi dziedē. Viena nakts grimā var pārtraukt un izbojāt ādas delikāto līdzsvaru. Kad poras ir nobloķētas, āda nevar elpot, tādējādi tā nevar atjaunoties. Tauki porās sakrājas un ar laiku pārvēršas par baktērijām, kas var izraisīt dažādas ādas problēmas. Pēc vienas nakts grimā ādai būs nepieciešama apmēram nedēļa, lai tā atjaunotos iepriekšejā stāvoklī un visu līdzsvarotu.

 

#7 Tiek paātrināti novecošanās procesi un ātrāk parādīsies krunciņas

Kā jau iepriekš minējām, nenotīrīta kosmētika nosprosto poras, kas izraisa arī ādas mitruma zudumu, apsārtumu,  jutīgumu un lielā mērā paātrina novecošanās procesu. Tas, savukārt, noved pie priekšlaicīgu grumbiņu veidošanos.

Makeup spēj radīt pārsteidzošu rezultātu, taču, ja tas nav pienācīgi noņemts pirms gulētiešanas, tas var ietekmēt kolagēna veidošanos. Ja āda nespēj pienācīgi saražot kolagēnu, tas nozīmē, kā Tava āda noveco straujāk, nekā tas paredzēts. Zūdot mitrumam, veidojas vairāk grumbas un padziļinās jau esošās krunciņas.

 

#8 Mitruma zudums

Nākamais būtiskais drauds, ko kosmētikas nenoņemšana izraisa, ir ādas izžūšana jeb mitruma zudums. Ja Tu pienācīgi notīri sejas ādu uz nakti un to mitrini ar produktiem, kuru sastāvā ir alveja vai lazdu riekstu eļļa, tas dos iespēju ādai atjaunoties un papildināt rezerves. Nenoņemot makeup tas liegs ādai šo iespēju, kā rezultātā izraisīs mitruma zudumu. Rezultātā, katru reizi, kad sarauc pieri vai viec citas sejas grimases miegā, spiediens saglabāsies tur ilgāk.

Atsaucoties uz iepriekšējo punktu, sausa āda nozīmē elastības zudumu, kas padara krunciņas un mīmikas līnijas izteiktākas nekā jebkad agrāk. Ja Tu turpināsi ādu atstāt novārtā, par to pienācīgi nerūpējoties ilgāku laika posmu, grumbas paliks tik dziļas, ka sāks izskatīties jau vairāk kā rētas.

 

#9 Nevienmērīgs ādas tonis, pigmentācija

pixabay.com

Papildus novecošanās faktoram un higiēnas trūkumam, izlaižot pienācīgu ādas kopšanu, ādas tonis ar laiku kļūst nevienmērīgs. Tas ir tādēļ, ka ādai reģenerējoties naktī, tai tiek liegti zināmi ingridienti, kas cīnās pret pigmentāciju. Tas nozīmē, ka viss, kas cīnās pret ādas bojājumiem, tiek bloķēts. Tas pats princips attiecas arī gan uz vecuma, gan sausuma pleķīšiem. 

 

#10 Tiek pārtraukta šūnu reģenerācija

Arī ādas šūnu reģenerācija notiek naktī, kamēr ķermenis un kauli atpūšas. Atstājot grimu, kamēr guļam, tiek būtiski apstādināta šūnu nomainīšanās, kas tik ļoti nepieciešama jauneklīgai ādai. Tā rezultātā Tu izskaties vecāka, nogurusi, ar sausu un neveselīgu ādu. Āda ir orgāns un dekoratīvā kosmētika nereti ir pārbagāta ar toksiskām ķīmijām, tāpēc noteikti nomazgā sejas ādu pirms ej gulēt.

 

#11 Iekaisušas acis

Tāpat pietūkušas un sakairinātas acis ir sekas gulēšanai grimā. Acu makeup, kā ēnas, zīmulis un skropstu tuša ir jānotīra katru vakaru pirms nakts miera. Pretējā gadījumā, acu zona liks par sevi manīt. Visbiežāk tas izpaužas pietūkumā un apsārtumā. Skropstas sargā mūsu acis no putekļiem, ziedputekšņiem un citiem apkārtējās vides kairinātājiem, tāpēc, ja mēs tās rūpīgi nenotīrām, minētie gruži sajaukumā ar makeup atstātajām pēdām izraisīs imūnsistēmas atbildes reakciju, lai tās cīnītos pret iespējamo infekciju. Tā rezultātā saskarsimies ar pietūkušām, sarkanām, iekaisušām un nogurušām acīm. Lai maskētu un un padarītu neuzkrītošu asinsizplūdumu vai miežgraudu acīs, iekrāso garas, izliektas un apjomīgas skropstas, kombinācijā ar izteiksmīgu dūmakaino acu vai kaķacs iztušu.

 

#12 Skropstu izkrišana

pixabay.com

Kārtējais negatīvais piemērs, kā nenotīrīts makeup var ietekmēt Tavu izskatu, ir skropstu lūšana. Tas var notikt skropstu tušai, zīmulim vai lainerim paliekot starp skropstām. Lai rūpīgi skropstas ik dienas tiktu attīrītas, iesakām izvēlēties maigu, speciāli acu kosmētikas noņemšanai paredzētu tīrīšanas līdzekli.

 

#13 Miežgraudu veidošanās

Nenotīrīta skropstu tuša ne tikai skropstas padara trauslākas un lauž, bet arī var aizsprosto skropstu folikulas, kā rezultātā rodas miežgrauds.

 

#14 Ekzēma uz acu plakstiņiem

Ekzēma ir bieži sastopama ādas problēma daudziem, bet vai uz plakstiņiem? Jā! Ja acu krāsojums nav pienācīgi notīrīts, uzkrāsotas ēnas un skropstu tuša, var izraisīt kairinošu dermatītu, kas būtībā ir acu plakstiņu ekzēma. Tas var radīt izsitumus, niezi, sausuma pleķīšus un dažreiz dedzinošu sajūtu konkrētajā acu zonā. Esi uzmanīga. Tas patiešām var būt ļoti nepatīkami.

 

#15 Radzenes var tikt saskrāpētas

Jo īpaši acu kosmētikas noņemšana, pirms došanās pie miera, ir svarīga gan vispārējai higiēnai, gan acu veselībai. Skropstu tušu tūbiņa ir pakļauta baktēriju uzkrāšanās procesam tajā, un daudzkārtēja birstītes izņemšana un ielikšana to vēl vairāk veicina. Šis ir galvenais iemesls, kāpēc skropstu tušu rekomendējam nomainīt ik pēc 3 mēnešiem. Tā Tu izvairīsies no baktēriju vairošanās skropstu tušā, kas pēc tam var pāriet Tavās acīs. Tāpat guļot ar nenotīrītu skropstu tušu, skropstas pastiprināti tiek lauztas un tām iekļūstot acīs, var tikt saskrāpēta radzene.

 

#16 Tiek sasmērēta gultasveļa

pixabay.com

Kad liecies uz auss ar nenotīrītu grimu, Tu izplati pavisam nopietnu problēmu. Tu ne tikai izraisi sausas ādas un pāragru krunciņu rašanos, bet arī grims tiek atstāts gultasveļā. Citu vakaru dodoties pie miera ar svaigi attīrītu ādu, Tu faktiski atpūtīsies baktēriju pilnā gultā, ko būsi tur atstājusi iepriekš. Ļoti labs piemērs, lai Tev vieglāk saprast: izstaigājies ar basām kajām pa Rīgas ielām un pēc tam pa taisno liecies gultā. Vai vajadzīgs vēl kāds piemērs, kas motivētu Tevi vienmēr notīrīt seju, pirms gulētiešanas?

 

#17 Sasprēgajušas lūpas

Sasprēgājušas lūpas ir viena no nepatīkamākajām sekām, jo tas var būt ļoti sāpīgi. Piedevām, sasprēgājušas, raupjas lūpas nav pašas glaimojošākās, ja vēlēsies tās uzkrāsot, izmantojot lūpukrāsu vai spīdumu. Tātad, ja aizmigsi lūpukrāsā, rēķinies, ka tā uzsūc visu mitrumu sevī, radot sausas lūpas.

 

#18 Nepārtrauc ikdienas rutīnu

Regulāras ikdienas rūpes ir ļoti svarīgas Tavai ādas veselībai. Ir ļoti svarīgi, par spīti nogurumam nepadoties slinkumam un seju tīrīt katru vakaru. Šeit būs padomi, kā vislabāk rūpēties par savu ādu un noņemt grimu.

Tev seju vajadzētu mazgāt divas reizes dienā, lai noņemtu sakrājušos tauku slāni, atmirušās šūnas un produktus, kas visi sajaukušies ādas virskārtā. Ja sejas ādu aplūkotu zem mikroskopa, Tu varētu būt šokēta, cik daudz makeup un citi produkti iestrēguši porās un mirušajās ādas plēksnēs. Tas sejas izskatu padara blāvu un poras izskatās vairāk aizsērējušas. Acu grims kairina acis un piesārņu tauku dziedzerus skropstu līnijā ar pigmenta un minerālu daļiņām no produkta sastāva.

Nakts laiks ir vislabākais laks retinoīdiem – pretgrumbu iznīcinātājiem, kas var palīdzēt uzlabot nevienmērīgu ādas pigmentu, cīīties ar aizsērētām porām un pūtītēm. Retinoīdi, piemēram, retinols, sašķeļ ar gaismu, tāpēc tos lieto pirms gaismas izslēgšanas un došanās gulēt.

 

 

Ceram, ka šie izsmeļošie fakti liks Tev turpmāk aizdomāties, cik nedaudz vajadzīgs, lai mēs palīdzētu savai ādai justies labāk, saglabājot jauneklīgu izskatu ilgāk. Ja Tev ienteresējusi pareiza ādas kopšana, lasi šeit iemeslus, kāpēc nepieciešams lietot acu krēmus. 

 

 

Lasītākie raksti Lietišķais stils: Ko Tu vari/ nevari valkāt darbā Lietišķais stils: Ko Tu vari/ nevari valkāt darbā Desmit apģērbu kombinācijas, kas liks Tev izskatīties perfekti Desmit apģērbu kombinācijas, kas liks Tev izskatīties perfekti Šarmantā dziedātāja un vokālā pedagoģe Laura Raila Šarmantā dziedātāja un vokālā pedagoģe Laura Raila Riga Fashion Week SS2018 4 diena - sarkanais paklājs Riga Fashion Week SS2018 4 diena - sarkanais paklājs
Lietišķais stils: Ko Tu vari/ nevari valkāt darbā Lietišķais stils: Ko Tu vari/ nevari valkāt darbā Desmit apģērbu kombinācijas, kas liks Tev izskatīties perfekti Desmit apģērbu kombinācijas, kas liks Tev izskatīties perfekti Šarmantā dziedātāja un vokālā pedagoģe Laura Raila Šarmantā dziedātāja un vokālā pedagoģe Laura Raila Riga Fashion Week SS2018 4 diena - sarkanais paklājs Riga Fashion Week SS2018 4 diena - sarkanais paklājs