Mode » Slavenību stils

Ēģiptiešu stils. Vai tiecamies pēc Kleopatras?

Pinterest.com

Maza vēstures stunda? Noteikti nē, šoreiz apspriedīsim kā veidot stilu, kurš, piemēram, piemīt Kimai Kardašianai – vienai no atpazīstamākajām slavenībām, kurai ar ģimeni ir realitātes šovs, savi produkti, piemēram, aromāts. Un – kurai ir savs stils, kuru bieži salīdzina ar eksotisku, līdzīgu ēgiptiešu. Apskatīsim, kādi ir ēģiptiešu stila parametri, un vai šo visu ietekmē Kleopatra, kura ir skaistumkopšanas itkā pamatlicēja?

 

amiclubwear.com/pinterest.com

 

Senās Ēgiptes kanons vēsta, kādai jābūt sievietei. Garai, slaidai, ar plakanu augumu. Mazas vai pat nemanāmas krūtis. Patumša ādas krāsa. Ļoti šaurs viduklis, garas kājas. Plati, bet ne pārāk izteikti gurni. Taisni pleci. Kanons prasīja arī smalkus sejas pantus un sārtus vaigus, briedīgas, jutekliskas lūpas, baltus zobus, mazas gliemežnīcas formas ausis un mandeļveida acis. Šāds skaistums arī šodien ir pieņemams.

 

Instagram.com/pinterest.com

 

Tolaik tuvojoties ideālam palīdzēja atrastās krāsas, proti, kosmētikas lietošana, gluži tāpat kā šodien.  Lai izceltu acis, tās apvilka ar melno krāsu. Pagarinātā līnija deniņos simbolizēja ilgmūžību. Matu, parūku krāsošanai izmantoja hennu. Augstu vērtēja matus, krāsotus zilā, zaļā, zeltaina krāsā. Vara rūda bija galvenā sastāvdaļa zaļo toņu iegūšanai. Ar zaļo noklāja acu plakstiņus. Acu ēnas ieguva no rūdas, ko sauca par “galenu”. Acu kosmētikai bija arī ārstnieciska nozīme.

 

pinterest.com

 

Par vienu no pirmajām skaistulēm -  valdniecēm, kas noteica modi, mēdz uzskatīt Hatšepsutu. Slaidais augums pieguļošā baltā tērpā izcēlās uz tuksneša smilšu, tempļu piļu dažādu kolonnu toņa. Baltais gaisīgais kreklveida kalasīris vibrēja vējā zilās Nīlas un dzidro debesu fonā, tas par viņu.

 

altooursegyot.com/pinterest.com

 

Re, izrādās Hatsepšuta nevis Kleopatra. Lai gan par Kleopatru mēs zinam vairāk, jo izsenis medijiem, rakstniekiem un visādi citādi, jebkādiem apcerētājiem viņa šķitusi aizraujošāka. Viņas portreti, tā laika liecības, ir pieejamākas. Viņa ir pamats kosmētikā, skaistumkopšanā, piena vannām un dažādiem citiem knifiem, anti-ageing darbībām. Viņa, filmās, reklāmās un asociācijā ar Ēģiptes skaistuma etalonu ir iegrebusi nepārprotamu zīmi, viņa ir skaistuma etalons.

 

egypttoursportal.com/pinterest.com

 

Kleopatra ir kā laika zīmi atstājusi košas apdrukas. Piemēram, 19.gadsimta beigās par labu gaumi, turību un izsmalcinātību liecināja maigas, liegas pasteļkrāsas. Taču tieksmei pēc neuzkrītošiem toņiem un modeļiem nebija lemts turpināties. Mēļo, ka tas tādēļ, jo kādam pa galvu šaudījās Kleopatras tēls. Kad 20.gadsimts pamazām uzņēma apgriezienus, no sievietēm vairs negaidīja klusinātu kautrību, un viņas pašizaugsmei sāka izmantot spilgtas krāsas un uzkrītošus rakstus. Pols Puarē ieviesa modē košas austrumnieciskas krāsas , izteiktus ornamentus un apdrukas, ko bija iespaidojusi Krievu baleta uzstāšanās, Parīzē.

 

pinterest.com

 

Atgriežoties pie Ēģiptes stila, Kleopatras un Kimas Kardašianas sasaistes, jā, tajā ir likumsakarības. Mums, kā Ziemeļnieciskās puses pārstāvēm, lielākoties skaisti šķitīs tas brūnais ķermenis, viegli iesauļojušies sejas vaibsti, skaistas sejas kontūras, tumši mati un mūsdienās Kleopatras kodu nes Kima Kardašiana.

 

dailymail.co.uk/pinterest.com

 

Mūsdienu sabiedrība ir apsēsta ar slavenību kultu. Telekameras un paparaci gādā par to, lai visi plašsapziņas līdzekļi – televīzija, laikraksti, žurnāli un tīmeklis – būtu pārpilni ar bagāto un slaveno dzīvesstāstiem, stilu.

 

Tā kā internets gluži vai pārpludina mūs ar informāciju, varam pat tiešraidē vērot slavenību panākumus un izgāšanos modes jomā. Ievērojamiem cilvēkiem allaž bijusi liela ietekme uz modi. Karalisko dzimtu pārstāvji, aktrises un varasvīru mīļākās vienmēr noteikušas ģērbšanās stilu, šobrīd tajā dominē Kima.

 

Pirmais modes mākslinieks Čārlzs Vorts guva lielu labumu no modes ikonas Napoleona III sievas imeratores Eiženijas – aizbildniecības, 20.gadsimta sākumā skaistas sabiedrības dāmas un aktrises attēloja uz pastkartēm un cigarešu paciņām, lai parādītu jaunākos tērpus. Jau kopš tā laika slavenībām bijusi svarīga loma modes attīstībā – viņi atbalstīja modelētājus, valkaja viņu tērpus un uzsvēra lielisko dizainu. Tolaik modes jaunumi parādījās nevis TV vai internetā, bet laikrakstos un žurnālos, Kleopatras laikā  - uz sienas zīmējumiem.

 

Prominentām aktrisēm nereti izveidojusies ļoti veiksmīga, abpusēji izdevīga sadarbība ar modes māksliniekiem. Lielisks piemērs ir aktrises Odrijas Hepbernas un tērpu dizainera Ibēra de Živenšī ilglaicīgais tandēms, it sevišķi tērpi filmai „Sabrina” (1954), bet tikpat slaveni kļuva krekliņi ar laivveida kakla griezumu un atturīgās melnās bikses, ko Hepberna valkaja ārpus filmēšanas laukuma.

 

Instagram.com/pinterest.com

 

Vairāk nekā jebkad agrāk modelētāji alkst ietērpt kinozvaigznes prestižām ceremonijām ar sarkano slavas paklāju, piemēram, „Oskara” balvu pasniegšanai. Kopš publika aizvien alkatīgāk pieprasa jaunas mediju ziņas, bet slavenību nozīme šķietami pastiprinājusies, modes nami vēl aktīvāk cenšas ar tērpiem pievilināt spožākās zvaigznes. Šobrīd tāds bezmaksas guru ir Instagram.

 

harpersbazaar.com/pinterest.com

 

Vai neesi draudzeņu vidū dzirdējusi frāzi, uzvelkot ar laineri izteiksmīgākas acis, ka izskaties pēc Kleopatras, vai definējumu – kaķacis? Tas nāk no Kleopatras, tikai laikam ejot, citi mākslinieki, kosmētikas zīmolu pārstāvji „piemet” pa savai idejai un pašnodēvē to par savu.

 

Modes, stila eksperti, kuri vērojuši Kimu Kardašianu no pelēcīgām dienām un pat šībrīža atpazīstamības spožumam, nodēvējuši viņu par 21.gadsimta Kleopatru, pieminēšu, ka viņai ģeogrāfiski nav nekāda sakara ar Ēģipti. Jo viņa ir atdzīvinājusi sejas konturēšanu, un ieviesusi citas aizmirstas, nezināmas tendences, kuras saistītas ar ārējā izskata kopšanu, apģērbu un dzīvesstilu.

 

Kas jādara lietas labā, lai būtu mūsdienīga ēģiptiešu stila lietpretēja? Noteikti nevajag vilkt uz galvas zelta kroņus un krāsot zaļus, zeltainus matus, kā to darīja tad. Un neiegūsi dabisku brūna auguma tonējumu kā Kima, vienā dienā. Lai gan.. ir izgudroti paštonējošie, nevēlos reklamēt solāriju, tāpēc iesaku alternatīvu – ķermeņa spreju jeb tas pats paštonējošais, tikai ne mājas apstākļos, bet profesionāla konsultanta pavadībā. Spilgtas, gaumīgas krāsas, austrumnieciski oranmenti – tas viss šogad ir modē un ir pavasara/ vasaras trends! Urra, būsi uzvarētāja, ja rīkosies ar mēru.

 

Stils, kurš reprezentē visu informācijas kopumu – ir sievišķīgs, seksapīls, jo jāatrāda ziemā paveiktais, cik pietupienus esi veikusi. Kamēr vēl nav dabīgā saulīte, ir paštonējošie, spreji. Austrumnieciskie raksti apģērbā nenozīmē tērpties tajos no galvas līdz kājam, bet, piemēram, vilkt tuniku vai t-kreklu ar ornamentiem, kuri Tev rada asociāciju ar austrumiem. Sinepju krāsas apģērbs, viegli plīvojošas augšiņas, platās bikses.

 

Rotaslietās dominē zelts, zaļš, zils, sarkans un dzeltens. Saulesbrilles. Kosmētikā – laineris, izteiksmīgas acis, lūpas – izteiktas līnijas ar lūpuzīmuli un maiga toņa spīdums, tīra un kopta sejas āda. Apavi, būsim izteiksmīgas un iesim roku rokā ar modi – sportiskās kedas, šobrīd vēl zemo papēžu zabaciņi vai izteiksmīgas kurpes ar redzamiem dekoriem, piemēram, spalvas, sprādzes.

 

Nav jādodas uz Ēģipti, nav jādraudzējas ar Kimu Kardašianu – drīz jau būs pavasaris, saulīte un D vitamīns virmos mūsos, tas papildus teiks priekšā ko vilkt, kā justies!   

 

egypttoursportal.com/pinterest.com

Lasītākie raksti 8 lieliskas 2016.gada tendences 8 lieliskas 2016.gada tendences Paņēmiens, kā atbrīvoties no kutikulām, tās neizgriežot Paņēmiens, kā atbrīvoties no kutikulām, tās neizgriežot Viens apģērbs, dažādas sievietes - džemperis + svārki Viens apģērbs, dažādas sievietes - džemperis + svārki Saņēmi produktu, ko nekad nelietosi? Lūk, ko darīt ar to! Saņēmi produktu, ko nekad nelietosi? Lūk, ko darīt ar to!
8 lieliskas 2016.gada tendences 8 lieliskas 2016.gada tendences Paņēmiens, kā atbrīvoties no kutikulām, tās neizgriežot Paņēmiens, kā atbrīvoties no kutikulām, tās neizgriežot Viens apģērbs, dažādas sievietes - džemperis + svārki Viens apģērbs, dažādas sievietes - džemperis + svārki Saņēmi produktu, ko nekad nelietosi? Lūk, ko darīt ar to! Saņēmi produktu, ko nekad nelietosi? Lūk, ko darīt ar to!