Mode » Dizaineri

SIEVIŠĶĪBAS UNISEX. Intervija ar Agnesi Narņicku, zīmola “One Wolf” radītāju

Baiba Ralle/ Styliste.lv

Modes pasaule ir valdzinoša un aizraujoša. Tā rada ko skaistu un paliekošu un ikvienam no mums ir vērts novērtēt, ka tas notiek arī šeit, Latvijā. Viena no Latvijas modes pasaules radītājām ir arī modes māksliniece Agnese Narņicka, zīmola One Wolf veidotāja.

Nelielā sarunā Agnese ļauj ieskatīties savā ikdienā, iedvesmā un sajūtās.

 

Baiba Ralle/ Styliste.lv

 

Ir aizvadīta kārtējā Rīgas modes nedēļa. Kādas sajūtas parasti pārņem pēc tās?

Man parasti pati skates diena ir mierīga, bet tieši piecas minūtes pirms iziešanas uz podesta uznāk satraukuma mirklis – tu saproti, ka neko izmainīt un ietekmēt vairs nevar. Tieši pēc skates ir laba sajūta, ja ir labas atsauksmes un interese no klientu puses. Veidojot kolekciju, es katru reizi mācos ko jaunu. Kad norit darbs pie kolekcijas, galvā jau ir idejas par nākamo... Tiek analizētas pieļautās kļūdas, plusi un mīnusi. Esošais darbs rosina jauno! Arī šobrīd rosās idejas par nākamo kolekciju..

 

Cik viegli Tev izdodas pēc skates ieiet atpakaļ ikdienas ritmā?

 Nākamā diena prasa iespēju relaksēties... Un es vienkārši turpinu darīt to, kas man patīk.

 

Baiba Ralle/ Styliste.lv

 

Jaunākā kolekcija “Lack of”.. Par ko ir stāsts un kas ir iedvesmas avots?

Pirmā ideja man radās tiešā saistībā ar manu bērnību. Mēģināju atcerēties savus bērnības gadus. Kopumā viss piedzīvotais ir pozitīvi, gaiši mirkļi, bezrūpības laiks. Bet, kļūstot pieaugušai, es daudz ko redzu savādāk. Es saprotu, ka vecākiem nācās dzīvot diezgan grūtos un sarežģītos laikos. Ja tad man likās, ka stāvēt garā rindā ar talonu rokās ir piedzīvojums, tad tagad es saprotu šo lietu savādāk. “Lack of” tulkojumā nozīmē deficīts . Galveno uzsvaru es liku tieši uz džinsa audumu, jo džins padomju laikos bija grūti pieejams materiāls. Džins kultivē demokrātiju arī mūsdienās.

Protams, tam visam klāt nāk mūzika un subkultūra – tā viena otru ietekmē. Katram apģērbam ir kāds 80. gadu mūzikas hīta nosaukums – Depeche Coat, Purple rain coat,Lucky Star kleita, Billy jeans... Esmu sapratusi, ka bērnību piedzīvoju ļoti interesantā laika posmā!

 

Baiba Ralle/ Styliste.lv

 

Kāda ir Tava ikdiena?

Šobrīd es cenšos darbu savienot ar diviem maziem bērniem.  Pirms tam es neaizdomājos, ka man darbs būtu jābeidz kādā konkrētā laikā – bieži studiju atstāju vien vēlās vakara stundās. Tā bija mana ikdiena! Šobrīd ikdienu plānoju daudz intensīvāk – cenšos svarīgākos darbus paveikt dienas produktīvākajās stundās. Radošākie darbi tiek paveikti tad, kad bērni nolikti gulēt – tas ir laiks, kad varu sakoncentrēties. Jā, strādāju arī mājās, bet man ir svarīgi atrast balansu starp ģimeni un darbu...

 

Tava ikdiena ir ritējusi kopā ar jaunajiem modes māksliniekiem, strādājot Mākslas akadēmijā? Kā Tu viņus vērtē? 

Es viņus vērtēju ļoti labi! Un studenti motivē arī mani nemitīgi attīstīties un mācīties.

 

Baiba Ralle/ Styliste.lv

 

Vai mūsu jaunie talanti ir gatavi konkurēt starptautiski?

Radošajā ziņā – pilnīgi noteikti! Viņi konkurē ar tādām skolām, kas ierakstītas topu saraksta augšgalā, un dara to ļoti labi! Protams, katrai skolai ir savi trūkumi – modes mākslas apakšnozarei, piemēram, nepieciešamas jaunas, lielākas telpas, bet pie tā tiek strādāts.

 

One Wolf rada unisex apģērbu. Vai Tev nav bail pazaudēt savu sievišķību?

Mana pārliecības ir nemainīga – sievišķība vai vīrišķība neslēpjas apģērbā. Tā ir personība un katra individualitāte. Trausla sieviete, ieģērbta oversize mētelī, var izskatīties vēl trauslāka un sievišķīgāka. Visa atslēga ir kombinēšana un individuālā cilvēka gaume.

 

Baiba Ralle/ Styliste.lv

 

Mēs vēlamies būt demokrātisks zīmols, kas neieliek rāmjos, bet palīdz atrast īpašu akcentu savā garderobē.

 

Kas ir Tavs elks modes pasaulē?

Mani iedvesmo Joši Jamamoto. Viņš ir meistars, kas zin arodu. Tāpat tas ir lielisks piemērs tam, kādam ir jābūt modes māksliniekam – ir jāspēj iet līdzi laikam un neiesūnot. Tas ir nepieciešams, lai mākslinieks spētu vispār ko radīt un piedāvāt ko inovatīvu. Jābūt zinātkāram, un viņš tāds ir!

 

Baiba Ralle/ Styliste.lv

 

Kā Tu sevī uzturi šo mākslinieka trakumu?

Es to īsti neuzturu – tas nāk dabīgi. Es teiktu – man tā ir organiska nepieciešamība.

 

Kāds ir labākais stila padoms, ko esi dzirdējusi un ar kuru tu vēlētos padalīties?

Varu padalīties ar dzirdētu teicienu – ja tu nevari atcerēties pēc tikšanās, kā cilvēks bija ģērbies, bet tu zini, ka viņš izskatījās fantastiski – tas  nozīmē, ka viņš bija fantastiski labi apģērbies! :)

 

Baiba Ralle/ Styliste.lv

 

Esmu domājusi, vai gaumi var iemācīties? Un esmu secinājusi, ka tomēr var. Tas ir pastāvīgs darbs ar sevi. Galvenais ir zinātkāre un vēlme! Nevajag baidīties eksperimentēt. Tas ir veids, kā atrast ko jaunu...

 

Skaties tālāk un iepazīsties ar jaunās kolekcijas “Lack of” tērpiem!

 

RIGA FASHION WEEK FALL2018 - ONE WOLF

Bildes: Baiba Ralle/Styliste.lv

 

 

Lasītākie raksti Saņēmi produktu, ko nekad nelietosi? Lūk, ko darīt ar to! Saņēmi produktu, ko nekad nelietosi? Lūk, ko darīt ar to! Koačella festivāls - tā nav tikai mūzika, bet arī stilu parāde Koačella festivāls - tā nav tikai mūzika, bet arī stilu parāde Viens apģērbs, dažādas sievietes - mežģīņu kleita Viens apģērbs, dažādas sievietes - mežģīņu kleita Viens apģērbs, dažādas sievietes - rūtis Viens apģērbs, dažādas sievietes - rūtis
Saņēmi produktu, ko nekad nelietosi? Lūk, ko darīt ar to! Saņēmi produktu, ko nekad nelietosi? Lūk, ko darīt ar to! Koačella festivāls - tā nav tikai mūzika, bet arī stilu parāde Koačella festivāls - tā nav tikai mūzika, bet arī stilu parāde Viens apģērbs, dažādas sievietes - mežģīņu kleita Viens apģērbs, dažādas sievietes - mežģīņu kleita Viens apģērbs, dažādas sievietes - rūtis Viens apģērbs, dažādas sievietes - rūtis