Mode » Dizaineri

Ieva Ruka - dizaina studijas "Amelia" mūsdienīgā šarma radītāja

Reinis Melioranskis

Kāzu kleitu dizaina studija “Amelia” priecē līgavas ar unikālām kleitām jau četrus gadus. Studijas īpašniece un dizainere ir Ieva Ruka. Ievai ir bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā. Patreiz Ieva atsvaidzina zināšanas Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžā, studējot modes menedžmentu. Šogad zīmols ir piedalījies Latvijas Modes nedēļas Modes manifestācijas konkursā “Jaunais talants”. Ieva priecē visas līgavas ar unikālām un īpašām kleitām.

 

Ar Ievu tikāmies dizaina studijā, Avotu ielā 22. Ienākot, uzreiz var pamanīt skaistās kleitas. Ieva strādā ar klienti, kura meklē sev piemērotāko kleitu.

No Ievas Rukas personīgā arhīva

 

“Katra līgava ir īpaša, katrai jāvelta laiks. Es strādāju 24/7. Darbs ar klientēm paņem daudz spēka. Bet lielu gandarījumu dod tas, ka līgava jūtas skaista un pašpārliecināta mūsu šūtajā kleitā.”

 

Mūsu studija atšķiras no citām ar to, ka mēs neuzspiežam savu viedokli, lai kleitu pārdotu un par to saņemtu naudu. Mēs vēlamies, lai kliente atrod savu sapņu kleitu. Ja kliente ir apjukusi mēs sniedzam ieteikumus, ļaujam piemērīt, padomāt, apskatīt citus variantus. Mēs esam godīgas, sakām ko domājam, bet savu viedokli neuzspiežam.”

 

Kāda bija tava motivācija uzsākt darbu?

No Ievas Rukas personīgā arhīva

 

Mana motivācija nebija nauda, es to sāku darīt tāpēc, ka man patika un sanāca. Protams, ka bija bail, bet darot un strādājot, var panākt daudz. Viss kaut kā organiski nostājās savās vietās un esmu tikai ieguvusi. Man patīk skaistas lietas, iepriecināt ar tām citus. “Amelia” klientes ir sievietes ar labu gaumes izjūtu, mūsdienīgas, viņas grib justies skaistas, izsmalcinātas, īpašas.

 

Kādas kleitas jūs piedāvājat?

Katra kleita ir unikāls roku darbs. Mēs piedāvājam jau gatavas kleitas, individuālu dizaina šūšanu, kā arī nodrošinām iespēju apvienot divas vai vairākas kleitas vienā. Mēs darbojamies citādāk, nekā pārējie kāzu saloni. Mums ir divas kolekcijas gadā, kuras nepārtraukti papildinām. Parasti kleitas top, kad ir iedvesma. Lielākā daļa kleitu ir tikai vienā eksemplārā. Darbojamies pēc principa - katrai līgavai sava kleita. Taču, ja līgava grib tādu pašu kleitu, kas jau ir bijusi, mēs neatsakām, taču lielākoties kleitai tiek mainītas mežģīnes, krāsa un piegriezums.

Vow foto

 

Kā ar cenām? Parasti kleitas ir ļoti dārgas.

Mūsu kleitas ir pieejamas visām līgavām, cena ir atkarīga no auduma izvēlas, dizaina sarežģītības un detaļām.

Ļoti svarīgi ir atbalstīt vietējos ražojumus, izvēlēties Latvijā veidotus apģērbus, jo mēs tik daudz pērkam drēbes no Ķīnas, ASV un citām valstīm. Izvēloties ārzemju preces, mēs pabarojam cilvēkus, kas dzīvo citur. Pērkot Latvijā ražotu preci, nauda paliek tepat. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera mēģina aktualizēt šo jautājumu, bet vai cilvēki tajā ieklausās? Mēs paši esam atbildīgi par ekonomisko situāciju, nevar vainot tikai politiku. Pirms četriem gadiem mēs uzņēmumā bijām tikai divas, tagad jau esam astoņas. Svarīgi ir veidot jaunas darba vietas.

 

Kādas kleitas tagad ir modē?

Šifons, satīns, tills, mežģīnes ir klasika, šie materiāli vienmēr būs aktuāli. Tagad aktuāli ir bēšie, brūnie toņi, kas saplūst ar ādas krāsu. Mēs sekojam līdzi kāzu kleitu modei, taču pārsvarā šujam to, kas man pašai patīk. Pirms diviem gadiem bija tāds atgadījums - uz Avotu ielas bija un vēljoprojām ir ļoti daudz kazu kleitu saloni, visos skatlogos varēja redzēt tikai baltas, klasiskas kleitas. Es uztaisīju kleitu brūnā krāsā, ielikām to skatlogā, pēc dažām dienām to nopirka. Divas nedēļas vēlāk man kolēģes saka, “Ieva, visos salonu skatlogos ir brūnas kleitas”. Vajag uzdrīkstēties, jo mēs paši radām modi. Sekot līdzi modei nozīmē, ka tu kādu atdarini. Protams, ka es apskatos, kas ir modē, iedvesmojos, bet beigās tāpat uztaisu, to kas man pašai patīk. Pat visdīvainākās kleitas ir nopirktas, gaumes ir ļoti dažādas.

Toms Ločmelis

 

Vai jūs šujat arī balles kleitas?

Es mēģināju, bet sapratu, ka tas nav tas, ko vēlos darīt. Visu nemaz nevar tā aptvert, mēs katrs darbojamies savā nišā. Noslogojums mums ir liels, ja varam paspēt, tad šujam, bet ja nav laika, tad atsakāmies.

 

Kādi notikumi tagad zīmolam ir aktuāli?

13. decembrī notiks Latvijas Kultūras koledžas 3. kursa modes un dizaina menedžmenta modes skate “Meringue” sadarbībā ar modes mākslinieku Dāvidu. Tajā piedalīšos arī es. Priecājos par to, ka esmu iepazinusies ar Dāvidu un saņēmusi labas atsauksmes no viņa par manu darbu.

 

Kas jāievēro, kad līgava izvēlas kleitu? Ko tu iesaki līgavām?

Vow foto

 

Katrai līgavai ir jāieklausās savā sirdsbalsī, jāsaprot, kas viņai patīk. Bieži vien līgava uz studiju atnāk ar saviem radiem un grib izdabāt karam, aizmirstot par savām vēlmēm. Tā nevajag darīt.

Ziemā es iesaku izvēlēties kleitas ar pagarinātām piedurknēm. Bet viss ir atkarīgs no tā, kādā stilistikā ir kāzas, kādi ir izvēlētie toņi dekorācijām, kur notiek kāzas, kādas aktivitātes paredzētas. Nevajag domāt par stereotipiem, piemēram, ka jāvelk tikai slēgtas kurpes, ja ir saskaņots pedikīrs ar manikīru, tad var izvēlēties arī vaļējas kurpes, vasarā būs ērtāk. Kleitai noteikti ir jāatspoguļo līgavas būtība.

 

Mans novēlējums visām sievietēm - nebaidieties eksperimentēt, esiet skaistas un pašpārliecinātas!

 

Skaties tālāk un iepazīsties ar jaunās kolekcijas tērpiem!

 

LMN Modes manifestācijas konkurss "Jaunais Talants" SS2018 -  IEVA RUKA

Bildes: Baiba Ralle/Styliste.lv

 

 

Lasītākie raksti RFW SS2018 - This is a limited edition RFW SS2018 - This is a limited edition No Koko Šaneles līdz pat Keitai Midltonei: ikoniskās Bretaņas strīpas cauri laikam No Koko Šaneles līdz pat Keitai Midltonei: ikoniskās Bretaņ... Mode 20. gadsimta 20. gados Mode 20. gadsimta 20. gados Lietišķā etiķete darba vidē Lietišķā etiķete darba vidē
RFW SS2018 - This is a limited edition RFW SS2018 - This is a limited edition No Koko Šaneles līdz pat Keitai Midltonei: ikoniskās Bretaņas strīpas cauri laikam No Koko Šaneles līdz pat Keitai Midltonei: ikoniskās Bretaņ... Mode 20. gadsimta 20. gados Mode 20. gadsimta 20. gados Lietišķā etiķete darba vidē Lietišķā etiķete darba vidē