Mode » Dizaineri

Riga Fashion Week - Natālija Jansone

Baiba Ralle

Rīgas Modes nedēļā jeb angliskajā, internacionālajā nosaukumā Riga Fashion Week, nekāda jaunpienācēja, bet gan atpazīstama dizainere, sava vārda un zīmola pārstāve Natālija Jansone atrādīja savu jauno tērpu kolekciju. Pastāstīšu Tev par viņu, iepazīsimies nedaudz tuvāk. Kā arī - apsolu padalīties ar pašmāju dizaineres jaunās kolekcijas fragmentiem fotoattēlos. 

 

riga-fashion-week-aw2020-natalija-jansone-styliste-modele-melna-veste-peleks-bikskostims

Baiba Ralle


Iztēlojies nedaudz cigāru piedūmotu, bet dārgu kokteiļbāru, kur ir telpaugi, virmo tāds viegls Getsbija filmas (The Great Gatsby) enerģijas lādiņš. Ir izsmalcinātība pārākajā pakāpē, un – telpā viegli ieplūst dāmas siluets, tērpies, protams, Natālijas Jansones tērpā. Lūk, šīs ir sajūtas, ko sniedz jaunā kolekcija! Pilnībā nosegtu ķermeni, spēku, spēli starp vērotāju un to, kas iznes apģērbu. Jaunajā kolekcijā, dizainere vēsta, ka stāsts ir par vīnu un cigāru – loundž.

 

riga-fashion-week-aw2020-natalija-jansone-styliste-oranza-kleita-zida-modele

Baiba Ralle


Mākslu sajaukums būs īstie vārdi kā raksturot jauno kolekciju, labs garastāvoklis un šādu tādu „garšvielu” buķetes piejaukums. Natālijas Jansones apģērbu veidojumi ir kā Haiku, ja runājam modes valodā – elegance, ieturēta attieksme, precizitāte līnijās, audumu plūdumā. Visi darbi ir ar roku šūti un no dabīgiem materiāliem darināti apģērbi.

 

riga-fashion-week-aw2020-natalija-jansone-styliste-zils-metelis

Baiba Ralle

 

Natālijas Jansones apģērbu kompānija ir dizainējusi kostīmus Latvijas Nacionālajai operai, Latvijas Nacionālajam orķestrim, dizainējusi Latvijas Olimpiādes pārstāvju tērpus, skatuves tērpus un tērpus internacionāliem pasākumiem, viens, piemēram, ir Eirovīzijas dziesmu konkurss, vēl – Miss Universe. Natālija Jansone pat veidojusi dizainu AiBaltic aviokompānijas darbinieku uniformām.

 

riga-fashion-week-aw2020-natalija-jansone-styliste-modele-peleks-metelis

Baiba Ralle

 

Tagad sauc mani par NL studiju – kompānija.

Uzņēmums 2015. gadā tika pārdēvēts, koncentrējoties uz gatavām un mūsdienīgām modes līnijām. Kopš tā laika NJ Studija kompānija ir uzņēmusies lietas starptautiskā mērogā, piedaloties Parīzes tirdzniecības izstādē Tranoi Femme un 2016. gada oktobrī atklājot savu izstāžu zāli Rīgā.

Dizainere pirmo kolekciju, ar nosaukumu – Cukurs, radīja 1997. gadā un kopš tā laika modē Natālija sevi reprezentē ik sezonu.

 

riga-fashion-week-aw2020-natalija-jansone-styliste-sarkana-kleita

Baiba Ralle

 

Šobrīd Natālija ir ir viena no vadošajām modes dizainerēm Latvijā, ir izglītota sieviete – absolvējusi Sanktpēterburgas Valsts universitātes Austrumu zinātņu katedras fakultāti, tur studējusi korejiešu filoloģiju. Dienvidkorejā pabijusi, pateicoties studentes statusam, nodzīvoja tur veselus divus gadus. Strādājusi veikalā „Expo 1993” un arī uzsākusi tur, modeles gaitas, ejot uz kastingiem.

 

riga-fashion-week-aw2020-natalija-jansone-styliste-zils-vilnas-dzemperis-balta-bluze

Baiba Ralle


Natālija bērnībā nav pucēta no galvas līdz kājām, kā daudziem radies priekštats. Viņas mamma bija apveltīta ar gaumi, bet to neizlikusi ne uz Natāliju, ne Natālijas māsu. Interesanti, bet mamma esot bijusi šūšanas tehnoloģe rūpnīcā.

 

riga-fashion-week-aw2020-natalija-jansone-styliste-modele=peleki-svari-ar-zaketi

Baiba Ralle

 

Man, lasot par Natāliju, rodas priekštats, ka viņa ir ārkārtīgi patstāvīga un interesanta personība. Uzzināju, un vēlos Tev atklāt – modes māksliniece Latvijā ieradās pirms 20 gadiem, braucot līdzi vīram. Un pirmais, ko viņa iesāka – iemācījās valodu, lai komunicētu ar vidi, kurā atrodās. Natālija ar Latviju ir tik ļoti saplūdusi, ka mēs viņu jau absolūti nepiedomājot, saucam par savējo.  

 

riga-fashion-week-aw2020-natalija-jansone-styliste-modele-zils-metelisriga-fashion-week-aw2020-natalija-jansone-styliste-melns-bikskostims-sarkana-bluze-modele

Baiba Ralle

 

 

Lasītākie raksti 2018. gada skaistuma aktualitātes 2018. gada skaistuma aktualitātes Viens apģērbs, dažādas sievietes - zīmuļsvārki Viens apģērbs, dažādas sievietes - zīmuļsvārki 5 rokassomu tendences, kuras šovasar manīsi visur 5 rokassomu tendences, kuras šovasar manīsi visur Interesantākie tērpi 2018 rudens/ziemas kolekcijās Interesantākie tērpi 2018 rudens/ziemas kolekcijās
2018. gada skaistuma aktualitātes 2018. gada skaistuma aktualitātes Viens apģērbs, dažādas sievietes - zīmuļsvārki Viens apģērbs, dažādas sievietes - zīmuļsvārki 5 rokassomu tendences, kuras šovasar manīsi visur 5 rokassomu tendences, kuras šovasar manīsi visur Interesantākie tērpi 2018 rudens/ziemas kolekcijās Interesantākie tērpi 2018 rudens/ziemas kolekcijās