Mode » Modes skates

15.Tallinas modes nedēļa

Baltijas modes mēnesi atklāja Tallinas modes nedēļa, kas norisinājās no 17. - 20. oktobrim. Arī Styliste ciemojās Igaunijas modes galvaspilsētā 19. un 20. oktobrī.

TFW modes mākslinieku kolekcijas mijās starp izteiktu sievišķību un androgēnu stilu.

Tika piedāvāti izteikti zaigojoši un mirdzoši audumi, specīgas krāsas un gaisīgas kleitas. Savas kolekcijas 19. oktobrī prezentēja tādi modes mākslinieki kā Diana Arno, Piret Kuresaar, Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmann, Riina Põldroos un Tallinn Dolls. Tallinas modes nedēļu noslēdza Woolish, Gita Siimpoeg, KiRiVOO, BRAND NO.8, Alexanderling un Mammu Couture.

 

Diana Arno priecēja skatītājus ar mūsdienīgu ikdienas apģērbu, mēteļiem  un  kokteiļkleitām  70. un 80. gadu diskotēku stilā. Kolekcijā var manīt daudz fliterus un izteiktu sievišķīgu tēlu, samta izstrādājumus un džinsu.

 

Tallin Fashion Week/ Instagram

 

Tallin Fashion Week/ Instagram

 

Pēc Diana Arno savu kolekciju prezentēja Piret Kuresaar, kurš iepazīstināja ar jaunākajiem rudens / ziemas sezonu vilnas mēteļiem. Tie izcēlās ar piesātinātām krāsām - spēcīgi sarkanu, elektriski zilu, sudraba, pelēku un violetu. Piret Kurasaar mēteļi ir izgatavoti no augstākās kvalitātes vilnas auduma.

 

Piret Kuresaar/ Instagram

 

Aldo Järvsoo pastiprināja rudens noskaņas ar zelta krāsām un 50to gadu filmu zvaigžņu iedvesmotām kleitām, kas mijās ar pavasarīgām un maigām krāsām - romantiski rozā maigumu un līdzsvarojošiem kamieļkrāsas toņiem.

 

Tallin Fashion Week/ Instagram

 

Adeline Vaher-Vahter/ Instagram

 

Ketlin Bachmann piedāvāja skaistas vakarkleitas ar mežģīnēm un plūstošiem zīda audumiem, ādas imitācijām un lateksa elementiem.

 

Tallin Fashion Week/ Instagram

 

Riina Põldroos kolekciju veidoja kokteiļkleitas un tērpi, kurus iedvesmojis 30to gadu šarms. Pakāpeniski un valdzinoši piegriezumi, mežģīnes, zīds un trikotāžas audumi, kurus papildina mākslīgā kažokāda.

 

Tallin Fashion Week/ Instagram

 

Trešo TFW šova dienu noslēdza Tallinn Dolls, kas modeļu vietā izvēlējās spēcīgas un iedvesmojošas sievietes, kas pazīstamas Baltijā, piemēram, TV žurnālisti Anu Saagim , igauņu aktrisi Hanna Martinson, igauņu dziedātāju Sissi Benitu, mūsu skaistuma karalieni Diānu Kubasovu u.c. Kolekcijā parādījās tīras un  jautras krāsas, kuras papildināja pelēkie un tumšie zemes toņi.

 

Tallinn Dolls/ Instagram

 

Woolish prezentēja merino un alpakas vilnas izstrādājumus, ikdienā velkamus apģērbus, kas izcēlās ar krāsām - bordo, rozā, purpursarkano un dzintara bēšo.

 

Tallin Fashion Week/ Instagram

 

Pēc Woolish skates savu jauno kolekciju prezentēja ekstravagantā Gita Siimpoeg, kas no modes mīļotāju puses izpelnījās vētrainas ovācijas. Visa kolekcija tika veidota oranžā krāsā, dažādo audumu faktūras un elementi paspilgtināja to īpašības un nozīmīgumu.

 

Tallin Fashion Week/ Instagram

 

Zīmols KiRiVOO demonstrēja ekoloģisku un etnisku kolekciju divās daļās.  Pirmo kolekcijas daļu izstrādāja Kristiina Jeromans, tās iedvesmas avots ir Igaunijas noslēpumainā daba un vietējie mākslinieki. Otru kolekcijas daļu veidoja Liis Tui, tā atspoguļo Ziemeļvalstu dvēseli, un igauņu tautas pasakas.

 

Tallin Fashion Week/ Instagram

 

BRAND NO.8 prezentēja kolekciju, kuras iedvesmas avots ir jāšanas sports. Kolekcija izstaroja eleganci, romantismu, sievišķīgas detaļas un maigumu.

 

Tallin Fashion Week/ Instagram

 

Tallinas modes nedēļu noslēdza Alexanderling un Mammu Couture. Alexanderling kolekcijas mērķis ir izcelt sievieti un tās siluetu - plīvojoši audumi, bagātīgas krāsas un pārpilnība. 

 

Tallin Fashion Week/ Instagram

 

MAMMU Couture prezentēja kolekciju “Love”, kurā varēja redzēt vieglus tilla svārkus ar izšūtiem uzrakstiem, kokteiļkleitas, kā arī kāzu kleitu.

 

Tallin Fashion Week/ Instagram

 

Šī Tallinas modes nedēļai jau bija 15. sezonā. Katru gadu šovos piedalās ar vien vairāk mākslinieku no dažādām Eiropas valstīm un pasākuma apmeklētāju skaits katru gadu palielinās. Modes skates norisinājās alternatīvajā kultūras centrā Kultuurikatel, tā ir vēsturiskā ēka, kurā kādreiz atradās spēkstacijas katlu māja, tajā vēljoprojām ir saglabājušies divi milzīgi katli, kam bija nozīmīga loma Tallinas Elektrostacijas vēsturē. Ja Tev kādreiz sanāk būt Tallinā oktobra vai marta vidū, noteikti iesakām aiziet uz šo modes pasākumu, biļetes var iegādāties pirms katra šova sākuma.

 

 

Lasītākie raksti Latvijas ilgtspējīgās modes attīstības tendences Latvijas ilgtspējīgās modes attīstības tendences Viens apģērbs, dažādas sievietes Viens apģērbs, dažādas sievietes Krāsu tendences, kas Tevi pārsteigs šajā rudenī Krāsu tendences, kas Tevi pārsteigs šajā rudenī 2018. gada lielākais notikums – Karaliskās kāzas 2018. gada lielākais notikums – Karaliskās kāzas
Latvijas ilgtspējīgās modes attīstības tendences Latvijas ilgtspējīgās modes attīstības tendences Viens apģērbs, dažādas sievietes Viens apģērbs, dažādas sievietes Krāsu tendences, kas Tevi pārsteigs šajā rudenī Krāsu tendences, kas Tevi pārsteigs šajā rudenī 2018. gada lielākais notikums – Karaliskās kāzas 2018. gada lielākais notikums – Karaliskās kāzas