Mode » Modes skates

Latvijas Mākslas akadēmijas modes skate 2018

Baiba Ralle/ Styliste.lv

LMA modes skate norisinājās 6. jūnijā, bijušās rūpnīcas “Manufaktūra” telpās. Modes skates ietvaros jau ierasti tika demonstrēti Modes dizaina apakšnozares bakalaura un maģistra programmas studentu kolekcijas, ko akadēmijas pasniedzēju komisija izvēlās īpašā atlasē.

 

Šoreiz par modes skates centrālo tēmu izvirzīti kolorītie 90-tie gadi, kas ir arī Modes mākslas katedras dibināšanas laiks.

Modes skate iepazīstināja ar šī brīža un nākotnes modes tendencēm Latvijas jauno modes mākslinieku izpildījumā, piesakot gan kategorijas “gatavs valkāšanai” apģērbus, gan ekscentrisku avangarda modi.

 

 

Šogad tiek atzīmēti jau 25 gadi, kopš Latvijā ir pieejama profesionāla augstākā izglītība modes dizainā, un arī studentu kolekcijas ļāva simboliski atskatīties uz līdz šim paveikto.

Turpretī, modes skatei izvēlētās telpas scenogrāfisko koncepciju caurstrāvoja zīmīgais 1993. gads.

 

LMA rektors, profesors Kristaps Zariņš ir pārliecināts, ka

“Ikgadējā LMA modes skate ir jauno dizaineru manifests, vēstījums sabiedrībai, kas apliecina citu skatupunktu, kā raudzīties tuvumā un tālumā, kā smelties iedvesmu pagātnē un kā būt šodienā. Tas ir tērps katram un nevienam!”

 

Kopumā LMA modes skatē savus tērpus demonstrēja 19 talantīgi modes dizaina studenti:

LAURA VALTERA

 

ANNA ELIZABETE KASPARSONE

 

IEVA KUPCĀNE

 

ELĪNA GRĪNBERGA

 

BAIBA TAMANE

 

MARTA LAIMA MIELAVA

 

ELĪNA BALTACE

 

 UNA BĒRZIŅA

 

SANITA KAPEIKA 

 

 DITA ENIKOVA 

 

ROMIJA ŠTĀLE 

 

KSENIJA BELCA BESLERE 

 

ANITA LEINA

 

MONTA PĒTERSONE

 

EVIJA ŠAITERE 

 

ARVIS KANTIŠEVS 

 

ANNA GULBE 

 

KARĪNA KRISTA LĪKANSE 

 

LAIMA JURČA 

 

Kurš no jaunajiem talantiem ir Tavs favorīts? Turpini lasīt un iepazīsties tuvāk ar modes dizainerēm Kseniju Belcu - Besleri un Aneti Agnetu Krišjanovu. 

 

 

Lasītākie raksti 4 draudzīgākās rudens/ziemas modes tendences Latvijas klimatam 4 draudzīgākās rudens/ziemas modes tendences Latvijas klimatam Ko darīt, ja apdedz saulē Ko darīt, ja apdedz saulē Stockmann pavasara kolekcijas modes skate ‘’Nākotne ir tagad’’ Stockmann pavasara kolekcijas modes skate ‘’Nākotne ir tagad’’ Džanni Versače - modes traģiskā leģenda Džanni Versače - modes traģiskā leģenda
4 draudzīgākās rudens/ziemas modes tendences Latvijas klimatam 4 draudzīgākās rudens/ziemas modes tendences Latvijas klimatam Ko darīt, ja apdedz saulē Ko darīt, ja apdedz saulē Stockmann pavasara kolekcijas modes skate ‘’Nākotne ir tagad’’ Stockmann pavasara kolekcijas modes skate ‘’Nākotne ir tagad’’ Džanni Versače - modes traģiskā leģenda Džanni Versače - modes traģiskā leģenda