Mode » Tendences

Kuru krāsu redzēsim šogad visvairāk?

Amerikāņu krāsu kompānija Pantone ir nosaukusi šī gada krāsu un tā ir klasiski zilā.  Pērnā gada 4.decembrī Pantone instutūts nominēja šo krāsu, raksturojot to kā "nomierinošu, tādu, kas nes mieru, pārliecību un savienību". Pretstatā 2019. gada krāsai - koraļļu rozā,  kas bija dzīvnieciska un dzīvību radoša, 2020. gada krāsa rada mieru un patvēruma sajūtu.

Mēdz teikt, ka kobalta zilā krāsa ir saistīta arī ar komunikāciju, paškontroli un skaidrību. "Klasiski zilā krāsa asociējas ar plašajām un bezgalīgajām vakara debesīm, mudina mūs palūkoties tālāk par acīmredzamo, lai paplašinātu mūsu redzesloku, izaicina mūs lūkoties dziļāk, palielinot mūsu perspektīvu un atverot prātu jaunai komunikācijai" saka Pantones institūta izpilddirektore Leatrice Eiseman. Viņa piebilst, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir nepieciešama savstarpēja uzticēšanās un ticība. Un tieši tādu pārliecību pauž klasiski zilā krāsa - stingra un uzticama krāsa, uz kuru mēs vienmēr varam paļauties.

zilas-naksnigas-debesis

canva.com

Pantones instutūts ir dibināts 20. gadsimta 50. gados kā poligrāfijas uzņēmums. Kopš 2000. gada tas izvēlas gada krāsu, kas ir izvēlēta, balstoties uz dažādiem tendenču prognozēšanas pētījumiem, kas tiek veikti Pantones krāsu institūtā. Gada krāsa, kas tiek paziņota katra gada decembrī, tiek izvēlēta, pamatojoties uz "to, kas šobrīd notiek mūsu globālajā kultūrā".

Pēc Pantones institūta zinātnieku teiktā, klasiski zilā krāsa jau tiek plaši izmantoa modes industrijā, interjera dizainā, tekstilizstrādājumos un grafiskajā dizainā. 

klasiski-zils-pantones-gada-krasa-2020

Pinterest.com

2019. gada krāsa bija persiku nokrāsa ar nosaukumu Living Coral, zaļā nokrāsa ar nosaukumu Greenery tika izvēlēta kā 2017. gada krāsa, savukārt 2016. gadā Pantone izvēlējās divas maigas krāsas - mazuļu zilo (baby blue) un putekļaini rozā. 2014. gada krāsa bija tīri rozā Radiant Orchid, savukārt 2012. gada krāsa bija spilgti oranžais Tangerine Tango.

 

Iekļauj arī Tu savā ikdienā šī gada krāsu - klasiski zilo

 

klasiskas-sieviesu-bikses

Klasiskas bikses ar paaugstinātu jostas vietu €51.99

Mētelis-ar-augstu-apkakli-un-adas-ielapiem

Mētelis ar augstu apkakli un ādas iešuvēm €51.99

sieviesu-bluze-zila

Sieviešu blūze €24.99

Sieviesu-dzemperis-ar-paaugstinatu-apkakli

Džemperis ar rakstu un paaugstinātu apkakli €39.99

klasiska-sieviesu-kleita

Klasiska sieviešu kleita €47.99

 

 

Lasītākie raksti Labākie sarkanā paklāja tēli no Kannu Filmu Festivāla 2017: 1.diena Labākie sarkanā paklāja tēli no Kannu Filmu Festivāla 2017:... Kad mazāk ir vairāk. Ilgtspējīga mode Kad mazāk ir vairāk. Ilgtspējīga mode STYLISTE Lutina: Aigas pārvērtības STYLISTE Lutina: Aigas pārvērtības Pavasara/vasaras saulesbriļļu tendences 2018 Pavasara/vasaras saulesbriļļu tendences 2018
Labākie sarkanā paklāja tēli no Kannu Filmu Festivāla 2017: 1.diena Labākie sarkanā paklāja tēli no Kannu Filmu Festivāla 2017:... Kad mazāk ir vairāk. Ilgtspējīga mode Kad mazāk ir vairāk. Ilgtspējīga mode STYLISTE Lutina: Aigas pārvērtības STYLISTE Lutina: Aigas pārvērtības Pavasara/vasaras saulesbriļļu tendences 2018 Pavasara/vasaras saulesbriļļu tendences 2018