Ieteikumi » Padomi

Viens apģērbs, dažādas sievietes - džinsi

Baiba Ralle/ Styliste.lv

Styliste komanda ļoti labi apzinās, cik liela nozīme ir labam un augumam glaimojošam džinsu pārim. Gandrīz katras sievietes garderobē atradīsies kāds džinsu pāris, bet cik gan bieži nav nācies vilties par savu pirkumu. Pareizi piegulošas džinsa bikses var pilnībā izmainīt garstāvokli, liekot Tev justies daudz pašpārliecinātāk un pat nedaudz seksīgi. Tomēr, atrast šo dzīvi mainošo džinsu pāri var būt ļoti sarežģīti, ja Dievs Tevi nav apdāvinājis ar supemodeles augumu (ja tas Tev liek justies kaut nedaudz labāk, arī viņu garajām kājām atbilstošas džinsas atrast nav nemaz tik vienkārši).

Reālā sievietes dzīvē, kur ķermeņu aprises ir tik atšķirīgas, diemžēl nav radīts viens burvju džinsu pāris, kas derēs mums visām. Tāpēc Styliste šajā reizē vēlējās piemeklēt džinsu modeļus atšķirīgiem auguma tipiem. Lai to uzskatāmāk parādītu, mums atkal palīdzēja jaukās šī mēneša modeles, Inga, Elīna B., Irita, Jolanta un Elīna E. Piemeklējot atbilstošu bikšu pāri brīvam laikam, stilisti radīja atšķirīgu tēlu katrai no meitenēm, ņemot vērā gan krāsas, kas katrai piestāv, gan personību.

 

 

Taču, pirms lasi mūsu ieteikumus atbilstoši siluetam, vai Tu zini savu auguma tipu? Iepazīsties tikai ar 3 jautājumiem, un noskaidro, kuram no pieciem auguma tipiem atbilsti Tu! Un, kad esi to noskaidrojusi, atgriezies, lai uzzinātu Styliste padomus, kādu kleitu vislabāk izvēlēties atšķirīgiemiem auguma siluetiem.

 

Skaties tālāk un uzzini speciālistu ieteikumus, kas arī Tev varētu turpmāk palīdzēt, izvēloties piemērotus džinsus.

 

INGA (34)

Baiba Ralle/ styliste.lv

IETEIKUMI

 • Ingai izvēlēts piparmētras zaļš topinš ar volānu krūšu daļā, gaišas džinsu bikses, mākslīgās kažokādas veste un šņorējami pelēki zābaciņi.
 • Topa volāns krūšu daļā dod akcentu un papildus apjomu, līdz ar to novērš uzmanību no plātākās ķermeņa daļas -  gurniem.
 • Topa piedurknes izvēlētas saīsinātas, lai tās nebeigtos gurnu platākajā vietā, bet virs tās. Esi uzmanīga ar garām piedurknēm, jo tās turpina gurnu līniju, liekot tiem izskatīties vizuāli platākiem.
 • Mākslīgās kažokādas veste veido garus vertikālus laukumus, kas īso augumu vizuāli izstiepj un padara garāku.
 • Mākslīgā kažokāda ir lieliska alternatīva īstajai, kā arī ir tik aktuāla tendence, kas stilistiski ir piemērota Ingas raksturam un šai sezonai.
 • Arī bumbiera auguma īpašniecēm nevajag baidīties no gaišas krāsas biksēm, tikai pievērs uzmanību, lai arī augšdaļā izmantots apģērba gabals gaišā, nedaudz košākā tonī. Un lieliska alternatīva ir dažādi dekoratīvi elementi ķermeņa augšdaļā, kā volāni, rišas, krokojumi, kas piešķirot papildus apjomu, izlīdzinās ķermeņa proporciju kopumā.
 • Ja gurni ir Tava auguma pilnīgākā vieta, izvairies no džinsiem ar pazeminātu jostas vietu, jo tas vēl vairāk tos paplatinās. 
 • Ingas koptēlam soma izvēlēta tajā pat zaļās krāsas gammā, tikai daudz piesātinātākā un tumšākā tonī. Izmantojot monohromu krāsu salikumu, tikai apspēlējot dažādas toņa nokrāsas, veidojas harmonisks koptēls.

Džinsi – Mohito, 29.99EUR t/p Alfa

Topiņš – Mohito, 19.99EUR t/p Alfa

Veste – Mohito, 69.99EUR t/p Alfa

Puszābaki – Albano, 132,00EUR t/p Alfa

Soma – Albano, 228.00EUR t/p Alfa

Josta – PuntRoma, 15.95EUR t/p Alfa

 

ELĪNA (25)

Baiba Ralle/ styliste.lv

IETEIKUMI

 • Ja esi ļoti īsa auguma sieviete, kā Elīna, noteikti regulāri saskaries ar problēmu, ka vienmēr viss ir par garu. Lai mazāk būtu jālabo bikšu garums, izvēlies šobrīd tik aktuālos saīsinātos džinsu modeļus. 
 • Augumu vizuāli pagarināsi, ja džinsus un citas bikses nēsāsi tumšos toņos, un to vertikālo līniju vēl paturpini ar tādas pašas krāsas apaviem. 
 • Elīnai izvēlēta tumši zaļa adīta tunika, kuras apakšējā mala ar asimetriju, optiski pagarina Elīnas augumu.
 • Vienkrāsaina augšdaļa, kas veido lielāku laukumu un ir augumam pieguļoša, slaidina siluetu.
 • Kombinācijā ar ādas jaciņu, kuras apakšējā mala beidzas tieši vidukļa līnijā, veidojas harmoniska silueta līnija - iezīmējas viduklis, un atvērtā veidā vertikālās jakas līnijas vēl izteiktāk pagarina un slaidina siluetu.
 • Papildus augumu slaidina ādas jaciņas diognalās nošuves un V-veida kakla izgriezumu veidojošā kaklarota.
 • Elīna ir 25 gadus jauna sieviete, tāpēc komplektā izvēlēti, šobrīd tik aktuālās sudraba krāsas, metāliska spīduma brīvā laika apavi.
 • Kamuflāžas printa oversize soma veido tēlā akcentu un jauneklību.
 • Nēsājot to uz pleca, soma daļēji aizsedz problēmzonas, kā arī lielā izmēra dēl, optiski tiek veidots priekšstats, ka apjoms vidukļa un gurnu daļā ir daudz šaurāks, mazāks.

Džinsi – Reserved, 22.99EUR t/p Alfa

Tunika – Mohito, 29.99EUR t/p Alfa

Ādas jaka – Mohito, 34.99EUR t/p Alfa

Kurpes – Albano, 98,00EUR t/p Alfa

Soma – Mohito, 29.99EUR t/p Alfa

Kaklarota – PuntRoma 15.95EUR t/p Alfa

 

IRITA (54)

Baiba Ralle/ styliste.lv

IETEIKUMI

 • Iritai brīvajam laikam izvēlētas tumšas bikses ar neuzkrītošu ziedu printu, kas saskan ar koptēlā izmanto puķu tēmu. Ziedu faktūra un spīduma efekts perfekti izlīdzina auguma proprciju, jo kājas pret masīvo ķermeņa augšdaļu vairs neizskatās nesamērīgi tievas.
 • Bikses izvēlētas ar taisnām starām un bez sašaurinājuma, kā arī ir pietiekoši brīvas. Dalībniecei problēmzona ir vēders, līdz ar to, uzģērbjot pārlieku apspīlētas bikses ar šauriem galiem, var panākt efektu par vēl lielāku apjomu vēdera zonā.
 • Ja Tava lielākā baža ir vidusdaļa jeb vēdera zona, izvēlies modeļus ar paaugstinātu jostas vietu un elastīgas. Labākā izvēle džinsiem ir taisna piegriezuma, vidēji pieguļošas, brīvas vai ar nedaudz paplatinātām bikšu starām. 
 • Tērpa augšiņa izvēlēta maigos pasteļtoņos ar stilizētu apkaklīti un piedurknēm, kā 2 in 1, krekls ar blūzīti. Šāda augšiņa līdz ar to ir gan eleganta, gan arī sievišķīga un ērta. Piedurknes un apkaklīte arī dod formas izjūtu šim brīvi krītošajam topam.
 • Liela izmēra printi optiski dod pareizo proporciju attiecību, lai siluetu slaidinātu problēmzonā.
 • Iritai izvēlēti, šobrīd tik aktuālie, sudraba krāsas ar fliteriem rotāti brīvā laika apavi, kas lieliski iederas komplektā, kā arī dod viegluma, modernuma un jauneklīguma efektu tēlā.
 • Somiņa pār plecu arī ir viegla, tajā pašā laikā, ar to iespējams paslēpt problēmzonu, nēsājot to arī diagonāli pāri plecam.

Džinsi – PuntRoma, 59.95EUR t/p Alfa

Augšiņa – PuntRoma, 89.95EUR t/p Alfa

Kurpes – Albano, 95,00EUR t/p Alfa

Soma – PuntRoma, 39,95EUR t/p Alfa

 

JOLANTA (28)

Baiba Ralle/ styliste.lv

IETEIKUMI

 • Par cik Jolantas problēmzona ir platie pleci, tad noteikti uzsvars un akcents jāliek uz ķermeņa lejas daļu, jeb gurniem un dibenu.
 • Stilīga, jauneklīga pagarinātā jaka ar ādas elementiem un nolaideniem pleciem mīkstina to aso līniju, savukārt tās paplatinājums uz leju vizuāli liek izskatīties apjomīgākai gurnu daļai.
 • Džinsu bikses izvēlētas taisnām starām un ideāli pieguļošas gurnos un sēžamvietā, tā veidojot formīgāku ķermeņa lejas daļu.
 • Jostas vieta izvēlēta vidēji zema un tā izcelta ar platāku jostu kontrastējošā krāsā. Arī tas ir veids, kā izcelt gurnus, liekot tiem izskatīties platākiem.
 • Džinsu modelis ar horizontāliem nodilumiem un plēsumiem arī kāju daļai palīdz izskatīties formīgākai un auguma siluetam harmoniskākam.
 • Jolantai izvēlēti lakādas šņorējami zābaciņi, kas sasaucas ar kopējo tēlu un ādas detaļām piedurknēs. Šādi ādas zābaki arī būs viegli kopjami.

Džinsi – Mohito, 34.99EUR t/p Alfa

Jaka – Mohito, 29.99EUR t/p Alfa

T-krekls – Mohito, 7.99EUR t/p Alfa

Puszābaki – Mohito, 29,99EUR t/p Alfa

Soma – Albano, 245,00EUR t/p Alfa

 

ELĪNA (41)

Baiba Ralle/ styliste.lv

IETEIKUMI

 • Brīvā laika apģērbam izvēlētas džinsu bikses, ar sieviškīgiem izšuvumiem sānos pie kabatinām, kas lieliski sasaucas ar stilu un pievērš uzmanību pilnīgajiem gurniem, tādā veidā uzsverot sievišķīgo auguma proprciju.
 • Par cik Elīnai ir smilšu pulkstena augums, džinsu bikses izvēlētas pieguļošas ar paagustinātu jostas vietu, lai redzama slaidā vidukļa līnija un gurni. 
 • Ja arī Tev ir formīgs dupsis, izvēlies elastīga, bet stingra materiāla modeļus ar paaugstinātu jostas vietu. Ļoti labs variants ir modeļi ar paplatinātām bikšu starām vai boyfriend  stila fasons.
 • Ja esi gara auguma īpašniece, kā Elīna, izvēlies vai nu garos modeļus, kas nav īsāki kā līdz zemei vai arī tos, kas ir saīsinātās versijas virs potītēm.
 • Izvēlēta pārlaiduma blūze ar jostiņu uz sānu. Līdz ar to veidojas V-veida kakla izgiezums, optiski pagarinot un slaidinot kakla līniju, parādot skaistu krūšu līniju, un, viennozīmīgi, izceļot vidukli.
 • Blūzītes smalkā ziedu apdruka pieskaņota sievišķīgajam un maigajam koptēlam. Krāsaina apdruka uz tumša fona lieliski samazina auguma aprises, liekot Elīnai izskatīties smalkākai.
 • Blūzītei pieskaņota šobrīd aktuālā veste, kura ir Elīnai piestāvošā krāsu gammā, kā arī ar sieviškīgiem elementiem. Veste arī koptēlam piešķir jauneklīgu izskatu.
 • Veste atvērtā veidā rada vertikālās līnijas, kas vēl papildus slaidina siluetu.
 • Tumši zili brīvā laika apavi stilistiski piemēroti komplektam. Tāpat tie arī ir moderni, mūsdienīgi un tēlam pieškir jauneklīgumu. Tie ir ļoti praktiski un noteikti būs viegli kombinējami ar citiem komplektiem garderobē šajā sezonā.

Džinsi – PuntRoma, 65.95EUR t/p Alfa

Blūze – Mohito, 29.99EUR t/p Alfa

Veste – PuntRoma, 65.95EUR t/p Alfa

Kurpes – PuntRoma, 88,95EUR t/p Alfa

Soma – PuntRoma, 42.95EUR t/p Alfa

 

Novembra mēneša raksti tapuši sadarbībā ar skaistuma un stila studiju Košuma darbnīca un fotogrāfi Baibu Ralli.

Turpini lasīt, ja neesi paguvusi iepazīties ar rakstu sērijas Viens apģērbs, dažādas sievietes iepriekšējās nedēļas rakstu par to, kā izvēlēties sev piemērotāko kleitu darbam. Piesakies arī Tu un kļūsti par vienu no šī projekta modelēm. 

 

 

Lasītākie raksti Lai džinsu krāsa neizbalētu Lai džinsu krāsa neizbalētu Sievišķīgas cepures vīriešu pasaulē Sievišķīgas cepures vīriešu pasaulē Maģiskais augs – alveja Maģiskais augs – alveja Labākie lūpu krāsu toņi šajā sezonā Labākie lūpu krāsu toņi šajā sezonā
Lai džinsu krāsa neizbalētu Lai džinsu krāsa neizbalētu Sievišķīgas cepures vīriešu pasaulē Sievišķīgas cepures vīriešu pasaulē Maģiskais augs – alveja Maģiskais augs – alveja Labākie lūpu krāsu toņi šajā sezonā Labākie lūpu krāsu toņi šajā sezonā