Ieteikumi » Padomi

Viens apģērbs, dažādas sievietes - kleita darbam

Baiba Ralle/ Styliste.lv

Vai Tu vēlies iemācīties ģērbties labāk, kā līdz šim to esi darījusi? Ir ļoti daudzas sievietes, kuras vēlas ģerbties tā, lai izskatītos pēc iespējas labāk. Ar šī gada oktobri Styliste ir uzsākusi jaunu rakstu sēriju Viens apģērbs, dažādas sievietes, par kura varoni var kļūt ikviena no Jums. Turpmāk katru mēnesi tiek organizēta fotosesija, kurā par dalībniecēm tiek aicinātas sievietes, kuras pieteikušās Styliste izsludinātajam konkursam. Mūsu uzdevums ir parādīt, kā izvēlēties apģērbu un vislabāk to kombinēt dažādu augumu īpašniecēm. Jo atšķirīgākas būs sievietes, kas pieteiksies projektam, jo lielāka iespēja, ka starp viņām Tu saskatīsi tieši sev un savam augumam līdzīgu. Tas arī turpmāk Tev kalpos, kā lielisks palīgs apģērba izvēlē. Atbilstoši katras modeles auguma īpašībām mēs apskatīsim būtiskākās nianses, ko ievērot, izvēloties apģērbu. Seko mums un uzzini daudz lieliskus padomus, kurus vari izmantot, ja vēlies atrast sev piemērotāko ietērpu, kas atbilst gan Tavam augumam, gan dzīvesveidam.

Šajā fotosesijā tika izvēlētas piecas brīnišķīgas sievietes, kuras izceļas ar savu atšķirīgo personību un augumu. Styliste pārliecība, ka ik viens augums ir skaists, tikai jāprot to pareizi izcelt, ir šī projekta galvenais uzdevums. To arī esam centušies atspoguļot bildēs. Šomēness sakām paldies Ingai, Elīnai B., Iritai, Jolantai un Elīnai E. par atsaucību un lielisku darbu, un ceram, ka viņu drosme iesaistīties šajā piedzīvojumā kļūs par iedvesmu ikvienai no Jums. Styliste gaida pieteikumu arī no Tevis, lai Tu iedvesmotu citas. Uzzini, kā pieteikties dalībai projektā. Ja savu pieteikumu esi mums jau iesūtījusi, gaidi uzaicinājumu kādā no turpmākajiem mēnešiem. 

 

 

Vai Tevi aizvien nomoka doma par to, kādu apģērbu izvēlēties darbam, lai tajā justos un izskatītos tik pat stilīgi un sievišķīgi, kā ārpus darba laika? Šoreiz esam piemeklējuši atbilstošas kleitas katram auguma tipam, lai Tavs darba tēls vien neaprobežotos ar klasisku kostīmu. Kā arī centāmies parādīt, kā ar aksesuāru palīdzību pat visklasiskākā piegriezuma kleitu vari padarīt stilīgāku, kreatīvāku un dzīvespriecīgāku. Atrodi arī Tu savu ideālo kleitu, apavu, somu un virsapģērbu kombināciju, kas ir lieliski piemērota birojam, turklāt glaimo Tavām auguma aprisēm.  Neatkarīgi no tā, vai Tava darba vieta ir ārkārtīgi konservatīva vai, tieši pretēji, neticami radoša, mēs ticam, ka zinot un protot ģērbties atbilstoši videi un etiķetes noteikumiem, ik viena no Jums turpmāk spēs izcelties, kļūt pamanāmāka un, kas zina, tas var kļūt, kā viens no būtiskiem iemesliem panākumu gūšanā. 

Lasi tālāk un iepazīsties ar mūsu piecām šī mēneša brīnišķīgajām modelēm un uzzini Styliste padomus, kā atrast savu ideālo kleitu darbam.

 

INGA (34)

Baiba Ralle/ styliste.lv

IETEIKUMI

 • Izvēlēta pelēkas krāsas klasiska kleita, komplektā ar miesaskrāsas augstpapēžu laiviņām un akcentam sarkanu somiņu.
 • Ingai ir skaists un slaids augums, taču gurnu daļa ir platāka, līdz ar to, izvēloties nepareiza silueta kleitu, iespējams radīt pārāk masīvas apakšdaļas iespaidu. Tieši tāpēc izvēlētā kleita ir vienkrāsaina, bez akcentiem gurnos - košām krāsām, volāniem, ielocēm.
 • Viegli pieguļošā kleitas lejasdaļa lieliski izceļ sievišķīgās auguma aprises, nepadarot tās apjomīgākas, savukārt krokojums dekoltē zonā un, horizontālu līniju veidojošais, laiviņveida kakla izgriezums paplatina plecu daļu un izlīdzina auguma proporciju.
 • Šāda veida kleita ir klasiska, eleganta, kā arī sieviškīga. To iespējams komplektēt ar žaketēm, ādas jaku, pagarināto žaketi, un kā redzams šajā komplektā - ar, šī brīža aktuālo, rūtaino mētelīti.
 • Kleitas garums izvēlēts virs ceļiem, lai vizuāli tiktu pagarinātas kājas, līdz ar to augums kopumā izskatās garāks.
 • Ingas biroja darba komplekts veidots, lai tēls būtu elegants un profesionāls, taču arī ar odzinu, dalībnieces personību izcelošs, un gaumīgs.
 • Akcentam izvēlēta spilgti sarkana somiņa. Krāsa atsvaidzina kopējo komplekta krāsu gammu.
 • Bēša laiviņas pagarina tēla siluetu, lieliski piestāv jebkurām citām krāsām, tāpēc ir ideālas pie daudziem garderobes komplektiem.
 • Ingai laiviņas izvēlētas uz smalka, vidēji augsta papēža, kas skaisti izceļ slaidās kājas un tēlam piešķir vieglumu.

Kleita – Mohito, 34.99EUR t/p Alfa

Mētelis – Mohito, 49.99EUR t/p Alfa

Kurpes – Reserved, 24,99EUR t/p Alfa

Soma – Vaide, 67.16EUR t/p Alfa

 

ELĪNA (25)

Baiba Ralle/ styliste.lv

IETEIKUMI

 • Elīnai izvēlēta tumši zila kleita. Tā ir pieguļoša, kā arī veido slaidinošu un pagarinošu efektu, kas nepieciešams, jo Elīnas augums ir tikai 1,48cm. Izvēloties vienas tonalitātes krāsu, šajā gadījumā- tumši zilu kleitu, tumšas zeķbikses un zābaciņus, augums vizuāli pagarinās.
 • Pagarināta garuma vienkrāsaina kleita vienmēr būs laba izvēle, ja vēlies pagarināt augumu.
 • Kaklarota veido V- veida kakla izgriezuma iespaidu, kas optiski pagarina un veido vizuāli izteiktāku vidukli.
 • Rotiņa ir gan stilistiski, gan pēc formas un lieluma piemērots Elīnai.
 • Lielāka izmēra soma ir lielisks veids, kā radīt proporcionāli harmonisku iespaidu šajā komplektā.
 • Pieguļošā svārku daļa ar sašaurinājumu apslēpj problēmzonas gurnu un augšstilbu daļā.
 • Oversize somu nēsājot turi pie gurnu daļas - tas gan maskē, gan arī optiski sašaurina gurnu- augšstilbu zonu. Blakus lielākai somai rodas iespaids par šaurākiem gurniem.
 • Zaļais mētelis atbilst toņiem Elīnas krāsu paletē, kā rezultātā tas lieliski paspilgtina kontrastus sejā un ideāli to izceļ.
 • Josta labi akcentē vidukli. Arī josta ir pietiekami plata un masīva, līdz ar to harmoniski iekļaujas kopējā tēlā, papildinot oversize somu un stabilos apavus.
 • Mēteļa lielie atloki dod vajadzīgo akcentu krūtīs, savukārt mēteļa svārku daļa veido A siluetu, kas kopumā rada smilšu pulksteņa auguma aprises - vajadzīgie apjomi krūšu un gurnu daļā, un skaisti izcelts vizuāli šaurāks viduklis.
 • Par cik Elīnai deformētās pēdas dēļ ir grūtāk piemeklēt sev apavus, šņorējami zābaciņi ir ideāls risinājums. To forma un smagnējais iespaids lieliski atsver oversize somas izmēru.

Kleita – Vaide, 88.95EUR t/p Alfa

Mētelis – Mohito, 49.99EUR t/p Alfa

Zābaki– Albano, 145.00EUR t/p Alfa

Soma – Albano, 229.00EUR t/p Alfa

Kaklarota – Vaide, 23.95EUR t/p Alfa

 

IRITA (54)

Baiba Ralle/ styliste.lv

IETEIKUMI

 • Šim auguma tipam ieteicams harmonizēt apjomu augšdaļā, jo īpaši vēdera daļā.
 • Šajā komplektā par pamatu Iritai izvēlēta melna pieguļoša kleita, lai panāktu slaidinošu efektu. Ļoti būtiski pievērst uzmanību, lai kleita nav ne par lielu, ne arī pārāk šaura. Tas patiesībā var radīt pretēju iespaidu. Ja kleita būs pārāk liela, tā liek domāt, ka zem papildus apjoma ir arī papildus, ko slēpt. Savukārt, ja kleita ir par šauru, tā arī rada iespaidu par lielākām aprisēm, jo skaidri redzams, ka tā ir par mazu.
 • Klasisku, vienkrāsainu pieguļošu kleitu iespējams kombinēt garderobē ar ļoti daudz lietām- jakām, žaketēm, šallēm, augstu un zemu papēžu kurpēm.
 • Šajā komplektā Iritai izvēlēta pagarinātā veste, kas ir ļoti aktuāla tendence šobrīd, kā arī ideāla tieši šāda auguma īpašniecei. Vertikālās līnijas slaidina, optiski novērš uzmanību no vēdera un veido vidukli, sašaurinot augumu ar vertikālajām joslām.
 • Akcentam izvēlēta spilgtāka, sarkanas krāsas kaklarota, kas novērš arī uzmanību no problēmzonas un koncentrējot skatienu, pirmkārt, jau uz košo rotu un, otrkārt, Iritas sejai.
 • Liela izmēra soma veido harmonisku formu attiecību, lielākai somai atrodoties blakus zonai, kuru vēlas optiski samazināt.
 • Iritai izvēlēti šobrīd aktuāli apavi, kuri lieliski iet klāt gandrīz visam, gan ikdienišķāku apģērbu, gan ļoti klasisku tērpu atsvaidzinās un padarīs jauneklīgāku, stilīgāku un ērtāku.

Kleita – Vaide, 38.95EUR t/p Alfa

Veste – Vaide, 182.95EUR t/p ALfa

Kurpes – Albano, 115.00EUR t/p Alfa

Soma – Mohito, 34.99EUR t/p ALfa

Kaklarota – Vaide, 28.95EUR t/p Alfa

 

JOLANTA (28)

Baiba Ralle/ styliste.lv

IETEIKUMI

 • Jolantai izvēlēta pelēka pamattoņa kleita ar lielām rūtīm printā. Tā kā ieteicams korigēt apjomu plecu daļā, tad izvēlētajā kleitā vertikālās līnijas un pieguļošā augšdaļa novērš uzmanību no platajiem pleciem.
 • Kleitas svārku daļa ir zvanveida silueta, kas lieliski izlīdzina auguma proprciju, pleciem liekot izskatīties šaurākiem un gurniem pilnīgākiem.
 • Mēteļa piegriezums veidots ar nolaidenu plecu līniju un kuplu, apjomīgu gurnu daļu. Tas ir ideāli piemērots variants apvērsta trijstūra auguma īpašniecēm.
 • Dalībniecei izvēlēti stilīgi un aktuāli aksesuāri - soma un apavi. Šādi apavi ir moderni, jauneklīgi un ļoti piemēroti Jolantas stilam, un tie lieliski kalpo kā viņas tēla akcents.
 • Smagnējas un noteiktas formas, bieza un lakota āda, kažokāda un zelta aksesuāri veidojot tēlu ir lieliski instrumenti, ar kuru palīdzību parādīt cilvēka būtību - enerģisku, pārliecinātu, glamūrīgu, un tajā pašā laikā gaumīgu.
 • Par cik Jolanta ir vēl jauna, kleitai iespējams izvēlēties arī nedaudz saīsinātu versiju, taču ne īsāku kā plaukstas platumā virs ceļa. Etiķete pieprasa, ka darba vidē jo īpaši jābūt uzmanīgai ar svārku izvēli vecumā pēc 30.
 • Īsāks kleitas modelis vizuāli pagarinās Jolantas salīdzinoši īso augumu par spīti tam, ka izvēlēti zemi apavi.
 • Tomēr pie saīsinātas kleitas modeļa labākā izvēle būs biezākas zeķubikses. Tādā veidā Tu neriske izskatīties vulgāri un nepieklājīgi darba vidē.

Kleita – Mohito, 34.99EUR t/p Alfa

Mētelis – Mohito, 69.99EUR t/p Alfa

Kurpes – Albano, 118,00EUR t/p Alfa

Soma – Albano, 245.00EUR t/p Alfa

 

ELĪNA (41)

Baiba Ralle/ styliste.lv

IETEIKUMI

 • Skaisti zilā krāsa izvēlēta Elīnai, jo tā atbilst viņas ieteicamajai krāsu gammai.
 • Elīnai piemīt tik sievišķīgais smilšu pulksteņa auguma siluets, līdz ar to svarīgi, lai apģērbs būtu pieguļošs un noteikti akcentētu vidukļa līniju. Izvēlētā kleita darba dienām lieliski veido auguma siluetu.
 • V-veida izgriezums parāda skaistu kakla līniju un krūtis.
 • Izteikta vidukļa līnija akcentē slaidāko ķermeņa vietu.
 • A-veida svārku daļa rada vajadzīgo apjomu gurnos, līdz ar to tiek izcelta smilšu pulksteņa sieviškīgā figūra.
 • Komplektam izvēlēta klasiska bēša somiņa ar stilizētu akcentu – banti. Tas ideāli sasaucas ar Elīnas romantisko un sievisķīgo personību. Somas izmērs ir augumam proporcionāli atbilstošs.
 • Par cik Elīnai pēc krāsu paletes piemēroti vasaras sezonas toņi, kurpes izvēlētas tumšā aveņu krāsas tonī. Kurpes ir klasiskas, kas iet roku rokā ar kopējo stilu. To materiāls, zamšs, ir smalks un viegls, kas sasaucas ar sieviškīgo būtību.
 • Par cik Elīna ir gara auguma, tad ļoti piemērots ir salīdzinoši zems, bet, tajā pašā laikā, smalks papēdis.
 • Bordo krāsas mētelis izvēlēts pieguļošs un taisna piegriezuma, lai tas skaisti krīt pāri augumam, neveidojot papildus apjomu un pateicoties tam tiek parādītas auguma skaistās proporcijas.
 • Atvērtā veidā vertikālās līnijas vēl vairāk slaidina augumu, un joprojām redzama izteiktā vidukļa līnija.
 • Krāsu kontrasti apgērbā ir harmoniski, saskaņoti, veidojot elegantu, bet, tajā pat laikā. dzīvespriecīgāku tēlu.

Kleita – Vaide, 114.95EUR t/p ALfa

Mētelis – Vaide, 198.95EUR t/p Alfa

Kurpes – Mohito, 29.99EUR t/p Alfa

Soma – Albano, 245.00EUR t/p Alfa

Kaklarota – Mohito, 3.99EUR t/p Alfa

Kaklarota – Mohito, 5.99EUR t/p Alfa

 

Novembra mēneša raksti tapuši sadarbībā ar skaistuma un stila studiju Košuma darbnīca un fotogrāfi Baibu Ralli.

 

Turpini lasīt, ja neesi paguvusi iepazīties ar rakstu sērijas Viens apģērbs, dažādas sievietes oktobra fotosesijas gala rezultātu.  Uzzini, kā izvēlēties sev piemērotu, ziediem rotātu, izejamo kleitu. 

 

 

Lasītākie raksti Vienkārši ģeniāls triks, kā lūpu balzams Tavas kurpes padarīs ērtākas Vienkārši ģeniāls triks, kā lūpu balzams Tavas kurpes padar... Kā vairot sievišķību? Kā vairot sievišķību? Viens no pēdējā laika populārākajiem matu griezumiem, kas piemērots visiem Viens no pēdējā laika populārākajiem matu griezumiem, kas p... Viens apģērbs, dažādas sievietes - džinsi Viens apģērbs, dažādas sievietes - džinsi
Vienkārši ģeniāls triks, kā lūpu balzams Tavas kurpes padarīs ērtākas Vienkārši ģeniāls triks, kā lūpu balzams Tavas kurpes padar... Kā vairot sievišķību? Kā vairot sievišķību? Viens no pēdējā laika populārākajiem matu griezumiem, kas piemērots visiem Viens no pēdējā laika populārākajiem matu griezumiem, kas p... Viens apģērbs, dažādas sievietes - džinsi Viens apģērbs, dažādas sievietes - džinsi