Ieteikumi » Tēla idejas

Saruna ar 30 dienas svārkos idejas autori Anci Annu Šternbergu

Baltic Pictures

Kā jau esi pamanījusi, arī Styliste šogad aktīvi iesaistās akcijā 30 dienas svārkos, lai būtu kaut neliela daļiņa no šīs brīnišķīgās un tik sievišķīgās kustības. Šis ir tikai sākums skaistai un ilgai sadarbībai, jo arī mēs esam gatavas dot sievietēm sievišķību, sevis mīlēšanu, pašpārliecinātību, jo visas jau zināt, ka visa pamatā ir savs vizuālais izskats. Ja esi apmierināta un mīli to, kā izskaties, tad pašpārliecinātība par sevi pašu un to, ko darām, jau rodas nemanot. Tikai jānotic pašai sev, ka esi īpaša un vienīgā tāda.

30 dienas svārkos idejas autore Ance atzīst, ka ideja par šo sociālo eksperimentu radās brīdī, kad, personīgā dzīvē notiekot pārmaiņām, aizvien dziļāk, aizvien nopietnāk viņa aizdomājās par sievietes lomu pasaulē, sākot meklēt sevī atbildes uz sievišķības eksistenciāliem jautājumiem. "Es daudz sev jautāju, kādai man ir jābūt, kā man ir jāuzvedas, kā audzēt sievišķību, kā mīlēt sevi, kā būt maigai un mīlošai... šajā laikā arī tapa mani pirmie raksti par sievišķību - Sievietes vīrišķajā pasaulē un Sievietes mīlestība - pret sevi. Tad nu es nolēmu, ka ir ne tikai gudri jāfilozofē un domās jāpārcilā tēma pēc tēmas, uzdodot sev tik daudz jautājumu, uz kuriem dziļi sevī pati viegli rodu atbildes, bet ir arī jārīkojas. Teorija bez prakses ir tas pats, kas deja bez mūzikas, un tapa mana ideja par 30 dienām sievišķības,'' stāsta bloga un grāmatas Topi Vesels autore Ance Anna Šternberga.

Akcijas organizatore šogad īpaši uzsver, ka iesaistīšanās izaicinājumā katrai ir ļoti personīgs, katrai sievietei tas simbolizē ko savu, un nav nozīmes, vai vēlies vienkārši biežāk saposties, uzvelkot kleitu un augstpapēžu kurpes, jo īpaši, ja ikdiena paskrien, staigājot džinsos un ērtos apavos, vai tas ir kas pavisam dziļš un nopietns iekšējs konfilkts, ko mēģini izzināt un risināt sevī, galvenais ir kopā būt, dalīties savos iespaidos un pārdomās ar līdzīgi domājošām sievietēm. Sievietēm, kuras ikdienā slēpjas aiz skarbas, visu varošas sievietes maskas, atklājot, ka patiesībā ir ļoti trausla, maiga un sievišķīga būtne. Kā Ance saka: “30 dienas svārkos ir kopiena, kurā kopā varam kļūt stipras savā sievišķībā, maigumā, bezrūpībā un viedumā!”

Arī mēs vēlējāmies iepazīties ar Anci personīgi, un 1.jūnija vakarā, pirms pašas akcijas atklāšanas pasākuma tirdzniecibas centrā Rīga Plaza, mums bij lieliska izdevība tikties klātienē un uzdot dažus jautājumus pašai idejas ģeneratorei.

Baltic pictures

 

Kad 2015.gadā ideja 30 dienas svārkos dzima un tika realizēta dažādās aktivitātēs, vai varēji iedomāties, ka tā iegūs tik lielu atsaucību un interesi gan no sievietēm, kas labprāt iesaistās radītajā kustībā, gan no mēdijiem, kas atspoguļo šos sievišķīgos notikumus?

Nē! Pilnīgi noteikti, nē! To es pamanīju tikai tajā bridī, kad sāku publicēt savas pārdomas un par to vairāk runāt. Tad arī redzēju, ka sievietes vairāk atsaucās, un pamazām jau kļuva pavisam liela sieviešu interese par kustību, sociālajos tīklos daloties, atbalstot manus ierakstu. Līdz vienā brīdī tas viss jau aizgāja, kā liels vilnis. Tas vispār nebija plānots, kā virāls pasākums, par kādu tas ir izvērties šodien.

 

Sievietes ar nepacietību gaida jūniju, lai atkal uzplauktu sievišķībā. Un, viennozīmīgi, 30 dienas svārkos ir motivācija numur viens to tiešām arī darīt. Taču tas tomēr uzliek zināmu pienākumu. Akcija ir jāorganizē turpmāk katru gadu.

Jā, tas uzliek pienākumu. Bet ir tādas dalītas jūtas. No vienas puses es gaidu un organizēju pasākumu ar zināmām galvassāpēm, zinot, cik lielu darbu tas prasa ieguldīt, lai viss iecerētais būtu izdevies. Tomēr, šis ir darbs priekam un bez atlīdzības papildus tam, ko ikdienā daru. Ikdiena tāpat ir gana aizņemta, lai šī akcija būtu, kā zināms papildus slogs, bet tajā pašā laikā, emocijas, ko es iegūstu no tā visa, laikam to atsver.

 

Jūnijs tiek aizvadīts, kā ar pasākumiem un dažādām aktivitātēm pārbagāts sievišķības mēnesis. Kā 30 dienas svārkos aizvada atlikušo gadu? Kā ar Jums pašām, valkājat svārkus bieži ikdienas steigā?

Baltic pictures

Atpūšas (smejas)! Tas nu tā. Personīgi es... man tie ir sevis meklējumi, būtības meklējumi, kas es esmu, no kurienes es nāku un visi eksistenciālisma jautājumi man ir aktuāli visu cauru gadu. Līdz ar to tieši jūnijā vairāk tas ir par sieviškību. Es šo pasākumu laikā, piemēram, iegūstu ļoti daudz kontaktu, ar lektoriem, terapeitiem, vienkārši fantastiskiem cilvēkiem, ar kuriem pēc tam veidoju kopīgus pasākumus, vasaras nometnes, retrītus, lai vairāk citām sievietēm parādītu, kā šo sievišķību sevī atrast. Sievisķība ir ļoti plaša un daudzpusīga tēma, kas sevī var ietvert ļoti daudz ko, kā, piemēram, sievietes veselība, kuru arī īpaši uzsvērsim šogad manis organizētajās vasaras nometnēs. Cilvēki, ko satieku šīs akcijas ietvaros, ir fantastiska dāvana, satikt tādā akcijā tik daudz cilvēku, ar kuriem kopā pēc tam sadarbojoties, varam uzturēt pasauli pozitīvāku, viecinot sieviešu veselību un veselību sabiedrībā kopumā.

 

Kā ar sievietēm, kas iesaistās akcijā, kā viņām sokas ar sievišķības saglabāšanu pārējā gada griezumā? Vai sievietes no malas ar Jums sazinās, sūta vēstules, izklāstot, kā viņām veicas, kādas izmaiņas viņu dzīvēs notikušas pēc dalības akcijā 30dienas svārkos?

Atsauksmes ir daudz, kā arī saņemam daudz fantastiski gaišas vēstules un sirdsmīļus komentārus par to, kā ir izmanijusies viņu ikdiena. Un tās laikam ir tās lietas, kas mums liek to turpināt darīt.

 

Varbūt sev apkārtējo sieviešu vidū esi novērojusi pārvērtības, kādas izmaiņas?

Jā, tas mani ļoti pārsteidza, jo tas varbūt pat tik ļoti neattiecas uz mani. Es bikses ļoti mīlu, un es esmu iemācījusies būt sievišķīga arī biksēs. Bet ir tik daudz sievietes, kas arī tagad valkā cauru gadu svārkus, un viņas arī bieži vien pasaka, ka izaicinājums ir bijis tas, kas devis to impulsu un viņas pēc tam vairs nemaz negrib valkāt bikses.

 

Liekas, ka šobrīd sabiedrība par demogrāfisko situāciju nevarētu sūdzēties, jo visapkārt redzam starojošas grūtnieces un jaunās māmiņas. Jaunās ģimenēs aug mazas meitenes, kas lēnām veidojas par jaunām sievietēm. Meitenēm mazām esot, tās tiek pucētas skaistās kleitās un svārkos, taču vienā brīdī tas pazūd. Kā bērniem, pusaudzēm, jaunām sievietēm iemācīt sevi mīlēt un ģērbties sievišķīgi, nepazaudējot savu personību un vērtības?


Baltic pictures

Uzreiz teikšu, ka man nav bērnu, bet man liekas, ka tās ir attiecības ar bērnu, respektīvi, ar meitām. Man liekas, ka neko nevajag aizliegt, jo tajā brīdī, kad mēs sākam kaut ko aizliegt, pārmetot bērnam, par to, kā viņš ģērbjas, uzvedas, tas rada pretreakciju. Un vienā brīdī tas cilvēks varbūt nekad mūžā vairs to pašu kleitu vai svārkus nevēlēsies uzvilkt. Tāpēc vajag pieņemt tādus periodus, kad bērns izvēlas būt atšķirīgs. Jo arī es, kādā periodā nodarbojos ar snovbordu, un es staigāju tā, ka, man liekas, ka no malas nevarēja pateikt, vai es esmu meitene, vai puisis. Un mani vecāki, viņi man nekad dzīvē neko tādu nav centušies aizliegt. Un tagad es taisu 30 dienas svārkos! Tā kā es domāju, ka vecākiem ir jābūt ļoti gudriem cilvēkiem, ja viņi vēlas veidot ģimeni, audzināt bērnus, ir jāsaprot un jāpieņem, ka tādi posmi būs, viņi mainīsies, un visās lietās vajag savus bērnus atbalstīt. Viņi izaugs par krietniem cilvēkiem tajā brīdī, kad mēs viņus atbalstīsim, visās lietās, ko viņi dara, jo viss notiek tā, kā tam jānotiek.

 

Kāda ir 30 dienas svārkos vīzija pēc desmit gadiem? Vai ir plāni paplašināt un attīstīt kustību lielākā mērogā?  

Es domāju, ka tā jau būs tāda komūna, kas attīstīsies daudzās vietās Latvijā. Būs sievietes, kas katrā pilsētā organizēs šāda veida pasākumus un veidos domu biedru grupas visur Latvijā. Šobrīd mēs esam koncentrējušies tikai Rīgā, un fiziski mēs nevaram vairāk. Vienkārši sievietes ļoti daudz lietas, problēmas sev atrisinās šo desimt gadu laikā. Jo man pietika ar diviem gadiem. Bet nu Rīga jau nekad nebūs gatava, tāpat reti kura sievite var sevi līdz galam izveidot sieviškīgu. Vienmēr būs, kur augt, un tāpēc domāju, ka notiks vēl daudz ļoti labu lietu.

 

Baltic pictures

Taujājot par sievišķības ieaudzināšanu jaunajās sievietēs, Ance uzsvēra ģimenes atbalstu, kam, protams, nevaram nepiekrist, tomēr liekas, ka, iespējams pašai par to nenojaušot, Ance ir atklājusi šo noslēpumu. Mūsuprāt, tā ir sievietes – mātes iedvesma, piemērs mīlēt un rūpēties par sevi, kas lieliski atklājas šīs akcijas ietvaros. Kaut vai tikai šīs 30 dienas piedomājot par savu sievišķību, savu veselību, apgūstot dažādas jaunas iemaņas akcijas ietvaros, esam pārliecinātas, ka tas ievieš izmaiņas ne tikai mūsu katras pašas dzīvē arī turpmāk, bet gluži kā ķēdes reakcija, atspoguļosies mūsu apkārtējo dzīvē un ikdienā.


Baltic pictures

Atklāšanas pasākumā – zibakcijā, valdīja brīnišķīgi gaiša, sirsnīga atmosfēra. Sanākušo sieviešu vidū bija gan pavisam mazi bērni, gan dāmas labākajos gados. Katrai no sievietēm iesaistīšanās akcijā, izaicinājuma pieņemšanai ir savs iemesls, taču viņas visas vieno viena kopīga iezīme – vēlme kļūt sievišķīgākām. Jo galu galā nav nekādas nozīmes, kāds ir Tavs ikdienas darbs, mīļākais apģērbs un nodarbe, kāds ir Tavs vecums vai dzīvesvieta, jo mēs visas esam tik trauslās, skaistās un neatkārtojamās, mēs visas esam sievietes!

 

Iesaisties arī Tu akcijā "30 dienas svārkos", piedalies pasākumos akcijas ietvaros, iemūžini savus izvēlētos tērpus un piedalies Styliste rīkotajā konkursā!

 

 

Lasītākie raksti Tērpjamies rūtainā Tērpjamies rūtainā Sagaidi Jauno gadu krāšņa Sagaidi Jauno gadu krāšņa 12 stila kļūdas, kas liek Tev izskatīties vecākai 12 stila kļūdas, kas liek Tev izskatīties vecākai Logomania! Logomania!
Tērpjamies rūtainā Tērpjamies rūtainā Sagaidi Jauno gadu krāšņa Sagaidi Jauno gadu krāšņa 12 stila kļūdas, kas liek Tev izskatīties vecākai 12 stila kļūdas, kas liek Tev izskatīties vecākai Logomania! Logomania!